Екс-бійцю батальйону «Донбас» за бандитизм дали 5 років умовно

Іллічівський райсуд Маріуполя затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором військової прокуратури і обвинуваченим Костянтином Вязовським.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

Суд визнав його винним за ст. 257 ККУ – бандитизм, ст. 289 ККУ незаконне заволодіння транспортним засобом, 296 ККУ – хуліганство.

З червня по жовтень 2014 року Вязовський з позивним «Косой» обіймав посаду стрільця 2 роти спеціального призначення 2 батальйону спецпризначення НГУ «Донбас».
Після звільнення Вязовський, начебто не маючи джерел доходів, з корисливих міркувань, став членом озброєної банди у ролі виконавця.
Банду, як вважають у прокуратурі, організував керівник 2 роти батальйону «Донбас», де служив Вязовський. У своїй роботі її представники начебто користувалися зброєю і боєприпасами, присвоєними на військовій службі.
За версією слідства, 2 листопада 2014 ця банда начебто вбила жителя смт Мангуш Донецької області. Вязовський, за матеріалами справи, приєднався до них пізніше і участі в цьому епізоді не брав.
У середині січня 2015 у лідера банди виник план викрадення транспортного засобу з метою його подальшого продажу.
Вязовський та ще один член групи нібито мали підшукати такий автомобіль. Для виконання плану вони також задіяли двох знайомих, які не знали про діяльність банди.
Зловмисники знайшли автомобіль ЗАЗ-DAEWOO і у грубій формі наказали власнику віддати їм ключі від автомобіля, під приводом проведення АТО, щоб вони могли його перевірити. При цьому вони були форменому одязі і представлялися військовослужбовцями батальйону «Донбас». Згідно з матеріалами справи, вони демонстрували вогнепальну зброю. Вязовський ховав обличчя під маскою, а його спільник показував прострочене посвідчення батальйону «Донбас».
Потерпілий сприйняв їхні дії як погрозу насильством і віддав ключі, попередивши про неробочий стан машини. У подальшому члени банди буксували автомобіль. А Вязовський, за матеріалами справи, штовхав його ззаду руками.
Крім того, в січні 2015 обвинувачений та ще двоє його знайомих, один із яких раніше судимий, в стані алкогольного сп’яніння у формі батальйону «Донбас» зайшли до сільського клубу в селі Павлівка Херсонської області. Зустрівши там місцевого жителя, вони почали його бити кулаками та ногами. На прохання інших відвідувачів припинити бійку почали їх також бити.
Далі знайомий обвинуваченого, матеріали стосовно якого виділено в окреме провадження, зробив один постріл у стіну. У приміщенні в цей час перебувало п’ять місцевих жителів. Спільник Вязовського наказав їм лягти на підлогу і обіцяв застосувати зброю, застрелити тих, хто не виконає вказівку, спробує встати чи подзвонити з мобільного. Інший учасник кинув у бік присутніх громадян на тенісний стіл тротил, що було сприйнято як граната, що може вибухнути. Далі було ще три постріли в стіну. Сам Вязовський, судячи з матеріалів справи, не стріляв.
Вязовський уклав із прокурором Миколою Сластіним угоду про визнання винуватості за цими епізодами.
Він зобов’язався викривати діяльність організованої озброєної банди. Зобов’язання співпрацювати зі слідством продовжуються і після винесення вироку, а відмова від такої співпраці буде порушенням угоди.

Сторони погодились на покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Водночас Вязовського звільнили від відбуття покарання за умови, що за три роки він не скоїть нового злочину і виконає покладені судом обов’язки. 

У вироку зазначається, що сьогоді Вязовський проходить військову службу за контрактом у 2 батальйоні морської піхоти військової частини А2802 у званні «матрос»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *