Ексдепутата виправдали від підтримки «ДНР» за заявою Дрегера

Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області виправдав Сергія Білогородського від звинувачень у сприянні діяльності терористичної організації  «Донецької народної республіки» і незаконного придбанні і зберіганні бойових припасів.

За матеріалами справи, Білогородський розмістив  «Оплот Донбасу», що є підрозділом «ДНР», у своєму офісі в Донецьку. Крім того, надав матеріальну та технічну допомогу «ДНР» у спорудженні фортифікаційних споруд і блокпостів у районі села Стародубівки та селища Семенівки Слов’янського району Донецької області. Зокрема, залучив до зведення блокпості працівників підконтрольних йому підприємств, а також надав будівельні матеріали.

У жовтні 2014 року Білогородський начебто зареєстрував на окупованій території ТОВ «Завод коксохімобладнання», яке тепер сплачує податки «ДНР».

Вдома в Білогородського слідчі нібито вилучили грамоти і накази з печатками «ДНР» і написами  «Казачий союз «Всевеликое войско Донское». Але їх достовірність так і не була підтверджена, оскільки експерт не отримав вільних зразків печаток і підписів.

В суді чоловік провину заперечував.  З його слів, він вивіз сім’ю з Донецька у 2014 році, проживає у  Слов’янську і до організації «Оплот Донбас» і будівлі в м. Донецьк по вул. Ілліча,3 не має ніякого відношення. У 2012 році він володів підприємством «Коксохімобладнання», але у тому ж році його продав.

Заявник у справі – колишній бізнес-партнер Білогородського Владислав Дрегер, який у 2017 році став депутатом Донецької облради. Адвокати доводили, що цей чоловік має неприязне ставлення до їх клієнта і надали роздруківки з інтернету про діяльність заявника і «аналітичну довідку стосовно рейдерства», але суд ці матеріали не прийняв.

На адвокатський запит СБУ в Донецькій області повідомила, що не має інформації про участь Білогородського у масових заворушеннях, мітингах, і т.п. в період окупації м. Слов’янськ, а також інших міст, інші заяви щодо цієї людини, а також факти пропаганди «Русского мира» відсутні.

Це узгоджується з інформацією з транспортних телекомунікаційних мереж, в якій не зафіксовано доказів. Місцевий канал (ТОВ «Телерадіокомпанія «САТ-плюс») у період з лютого по червень 2014 року за участю Білогородського сюжетів, програм не мав. В архівах телеканалу відсутні зйомки або інша інформація про участь обвинувачегого у мітингах або інших протестних зібраннях у вказаний період. Цю ж інформацію підтвердили місцеві газети.

Будівля, в якій зареєстровано «Оплот Донбасу», через компанію ПП «СЕБЕК ОЙЛ» на 50% належить Олегу Дрегеру – батьку депутата Донецької обларади Владислава Дрегера. Засновником  ТОВ «Коксохімобладнання» значиться інша особа.

Письмові докази у сукупності з показаннями деяких свідків, як вважає суд, спростовують показання Дрегера та низки свідків обвинувачення. Крім того, обшук, в ході якого вилучено бойові набої, проведено без понятих, тому отримані докази визнано недопустимими.

Станом на 2016 рік Білогородський був депутатом місцевої ради і, відповдно до КПК, підозру йому мав повідомляти генпрокурор або його заступник, або прокурор області. Але на ділі підозру повідомлено  старшим слідчим ГПУ за погодженням із прокурором відділу. Оскільки процедуру не було дотримано, то суд вирішив, що чоловік не набув статусу підозрюваного.

З цієї причини суд визнав недопустимими всі докази, зібрані за понад досудового розслідування.

Суд вирішив, що надані прокуратурою докази не викривають Білогородського у сприянні терористичній організації, незаконному придбанні та зберіганні бойових припасів.

Суд констатував грубі порушення кримінально-процесуального законодавства під час збору доказів.

Вирок не набув законної сили і може бути оскаржений протягом 30 днів.

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *