Іваничівський районний суд Волинської області оштрафував на 51 тисячу гривень за одержання неправомірної вигоди ревізора-інспектора Головного управління Державної податкової служби у Волинській області.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 28 січня.
У березні 2021-го двоє податківців зайшли у сільський кафе-магазин і зробили контрольну закупку — чвертки горілки і цигарок. Далі вони представились, показали посвідчення працівників податкової почали перевірку: перевернули смітник, розкидали товар. Власниці закладу пояснили, що перевірка може тривати 10 днів, а може завершитись за 5 хвилин і запропонували заплатити 10 тисяч гривень. Коли жінка погодилась, інспектори, не складаючи жодних документів, пішли, а вернулись через 10 днів і склали акт. У свою чергу, підприємиця передала у підсобці інспектору гроші. У той момент її дії контрлювалися Державним бюро розслідувань.
Затриманий інспектор добровільно видав 10 тисяч гривень міченими купюрами, діставши їй із кишені. У суді він пояснював, що не вважав це хабарем, а сприйняв як оплату консультації.
Заявниця говорила в суді, що підійти і домовитись з обвинуваченим про припинення перевірки їй пропонував інший інспектор. Останній їй пояснив, що треба дати 10 тисяч гривень: по п’ять для кожного. Однак обвинувачення пред’явили тільки тому інспектору, який узяв в неї гроші. Інший відмовлявся їх брати, кажучи, що це до його напарника: «Розбирайтеся з ним».
Суд не побачив ознак провокації, про яку говорив захист. Із показань свідків (власниці магазину та її чоловіка) встановлено, що саме обвинувачений особисто вказав на підсобку, де потрібно передати гроші. У момент отримання коштів він запитав: «Там всьо добре?» на що жінка відповідає: «Так п`ять і п`ять так як домовлялися», а обвинувачений поцікавився: «Ну ніяких подстав не буде з тим?».
Водночас суд виключив з обвинувачення ознаку вимагання.
Хоча податковий інспектор із використанням своїх службових повноважень і мав намір отримати хабар від власниці магазину, але остання, даючи хабар, була зацікавлена у неправомірній поведінці інспектора, мала намір уникнути проведення в майбутньому перевірки та припинити виявлення та фіксування порушень. Крім того, в судовому засіданні жінка повідомила, що вимога про надання неправомірної вигоди першочергово виходила від іншого інспектора.
Обвинувачений у судовому засіданні заперечував вимагання грошей, а з досліджених судом відеозаписів розсекречених негласних (слідчих) розшукових дій не вбачається, що він у разі ненадання йому неправомірної вигоди, вчинити будь-які дії.
За початковим обвинуваченням експодатківцю загрожувало від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Після перекваліфікації суд оштрафував його на 51 тисячу гривень і заборонив на 2 роки обіймати посади в правоохоронних органах.