Мешканця міста Старобільська Луганської області визнали винним у колабораціонізмі — зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі на окупованій території.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 липня.
3 березня 2022 року російська армія місто Старобільськ і Старобільський район Луганської області.
Вважається, що в кінці березня 2022-го Кривда пройшов співбесіду з представниками так званої «ЛНР» для вступу на посаду в окупаційній прокуратурі Старобільського району.
Кривду судили заочно. Справу розглядав Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Основними доказами стали оприлюднені в мережі відеозаписи як новоспечені співробітники прокуратури «ЛНР» складають присягу, а також показання свідків, які впізнали на відео обвинуваченого.
Так, в Instagram викладено відеоролик іпояснювальним текстом російською мовою: «В освобожденном от вооруженных формирований Украины Станично-Луганском районе ЛНР приступили к выполнению возложенных функций и задач работники органов прокуратуры Луганской Народной Республики…». При відтворенні відеозапису лунає гімн «ЛНР» і чутно фразу з гімну «Луганская Народная — Республика свободная». На відео видно «громадян України», які добровільно обійняли посади в окупаційній прокуратурі.
Також 1 квітня 2022 року на YouTube опубліковано запис, на якому видно осіб, які стоять на фоні білої стіни із гербом «ЛНР». Далі демонструється, як присутні дають присягу т.зв. «ЛНР».
У судовому засіданні був допитаний свідок, який до повномасштабного вторгнення РФ працював суддею Старобільського районного суду. Йому показували фото із присяги на вірність «ЛНР», на якому була група людей у камуфляжній формі. Свідок впізнав трьох помічників суддів та обвинуваченого Кривду. Останього суддя знав досить давно, а саме, що 1990 році той закінчив Харківський юридичний інститут. Потім Кривда працював слідчим у міліції, згодом слідчим у прокуратурі. Знав його як розумну людину, професіонала. Потім Кривда звільнився з прокуратури. Періодично суддя бачив Кривду у Старобільську. За 3-4 місяці до повномасштабного вторгнення суддя зустрів його на автобусній станції. У розмові Кривда начебто розповів, що працює у Росії.
Ще одна жінка розповіла, що на початку 2000-х працювала разом із Кривдою у прокуратурі: він був слідчим, а вона — секретарем. Слідчі показали їй публікацію «Принятие присяги…», де були прапори РФ і «ЛНР». Серед присутніх свідок впізнала Кривду.
Третій свідок з 2001-го праювала помічником прокурора Старобільської прокуратури, а Кривда в той час був слідчим у тій же прокуратурі. Вона також впізнала обвинуваченого на відео.
Чоловіка засудиили до 15 років позбавлення волі із забороною на такий же строк обіймати посади в правоохоронних органах і з конфіскацією усього майна.