Лозівський міськрайонний суд Харківської області визнав чоловіка винним у шахрайстві.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 22 грудня.
У квітні 2022 року в умовах війни обвинувачений ініціював збір грошей на потреби військовослужбовців Збройних сил України. Він розміщував оголошення у мобільному додатку Zello. При цьому використовував власний мобільний телефон і банківську картку.
За період 9-21 квітня зловмисник зібрав із 54 людей понад 52 тисячі гривень, витративши їх на власний розсуд.
У судовому засіданні чоловік вину визнав. Розповів, що після початку війни насправді допомагав різним людям, в тому числі і військовим, а потім вирішив на цьому заробити і розмістив оголошення під виглядом збору грошей для військових. А отримане мав намір використати лише на власні потреби. Підсудний запевнив, що йому соромно і він сильно шкодує та розкаюється і більше так не робитиме.
Про обвинуваченого відомо, що він працює у службі таксі, одружений і має малолітню донбку. У 2013-м вже притягувався за шахарйство і на підставі угоди про примирення його оштрафували на 850 гривень. Ця судимість вважається погашена.
Суд враховує, що йдеться про 54 епізоди шахрайства під час війни.
Потерпілі не подавали позовів про відшкодування втрачених коштів. І водночас у матеріалах справи немає доказів, що зловмисник намагався якось допомогти потерпілим чи військовим та відновити довіру до волонтерського руху.
Надані захисником та обвинуваченим копії квитанцій про переказ коштів суд не врахував, оскільки вони не містять даних, кому належать ці картки.
У вироку суд зазначає, що війна стала «золотими жнивами» для шахраїв, які видають себе за волонтерів і наживаються на бідах українців, але найгірше в цій історії — це тінь, яку кинув обвинувачений на діяльність справжніх волонтерів та використав авторитет благодійників для власного збагачення.
Шкода, завдана обвинуваченим, полягає у підриві авторитету волонтерів, благодійників та зневірі суспільства у тому, що внески будуть використані на потреби ЗСУ.
Гроші, у заволодінні якими обвинувачується підсудний, призначалися військовослужбовцям ЗСУ для придбання військового спорядження і могли врятувати життя не одного військовослужбовця.
У підсумку суд призначив шахраєві 4 роки і 6 місяців реального тюремного покарання.