ГПУ отримала доступ до закритої судової справи щодо сімейного стану Демчини

Печерський суд дав прокурору ГПУ доступ до матеріалів справи щодо стосунків першого заступника Голови СБУ Павла Демчини з матір’ю його дітей.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Надано доступ до матеріалів судової справи Володимерецького районного суду Рівненської області з можливістю виготовлення завірених копії, а також до оригіналів запиту детективів НАБУ до матеріалів цієї справи і оригіналів відповідей на вказаний запит.

У 2017 році НАБУ розпочало розслідування за фактом незаконного збагачення замголови СБУ Павла Демчини. Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала інтернет-публікація «Вот так в Украине живет главний борец с корупцией» розміщена на сайті www.elise.com. Це передрук розслідування «Слідства інфо» – «Демчина з іншого життя». Йшлося про незадекларовані статки високопосадовця – маєток під Києвом, кілька земельних ділянок та 4 автівки, дві з яких є люксовими. Офіційно нерухомість та машини належать матері його трьох дітей Ользі Воловчук. Демчина не зазначив це майно в декларації і стверджував, що розірвав стосунки з Воловчук ще у 2012 році.

Демчина стверджує, що складена детективом підозра базується виключно припущеннях, що у 2010-2016 роках він вів спільне господарство з матір’ю його дітей Ольгою Воловчук, хоча даний факт спростований рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області, яке було направлено до НАБУ.

У 2017 році екс-дружина отримала рішення суду, що не проживає і не має спільного побуту з Демчиною. Суд у закритому засіданні встановив, що Демчина не проживає з цією жінкою, ґрунтуючись виключно на показаннях близьких родичів.Наразі це ключовий доказ захисту заступника голови СБУ.

13 вересня до ГПУ надійшла заява Демчини про неправомірні дії співробітників НАБУ. Саме в рамках цієї справи прокурором ГПУ отримано доступ до документів.

У заяві Демчини йдеться, що співробітниками НАБУ в ході розслідування з метою незаконного втручання у діяльність працівника правоохоронного органу та штучного створення доказової бази вчинено низку незаконних дій, в тому числі внесення завідомо недостовірних даних до офіційних документів, з метою притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинної особи.

7 вересня 2018 року детективи НАБУ направили на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ Павлу Демчині за фактом можливого незаконного збагачення. За останньою інформацію, САП досі не погодила проект підозри.

Раніше ГПУ намагалась отримати доступ до кримінального провадження щодо Демчини, яке розслідується НАБУ, але суд у цьому відмовив.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *