Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області затвердив угоду про визнання винуватості щодо співучасника групи, яка створювала відеоролики для Youtube-каналу «Малыш и Бригада».
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 лютого.
У грудні 2017-го раніше неодноразово судимий житель Бердичева, матеріали щодо якого виділено в окреме провадження, завів канал на Youtube, придбав обладнання, підшукав спільників. Зокрема, залучив свою колишню дружину, спеціаліста у сфері інформаційних технологій (обвинувачений у даній справі) та двох осіб, які не мали постійного джерела доходу та вели аморальний спосіб життя.
Учасники групи створювали відео фізичного і морального знущання над людьми. Так званих акторів спокушали винагородою за участь у зйомках, а потім не випускали з квартири.
За донати глядачів жертву змушували виконувати ті чи інші принизливі завдання. Якщо актор відмовлявся, то його били.
У вироку згадуються такі відеоролики – «Бухущий Жмур выбивает всех с тапок», «Кони тоже плачут – II», «Любчик заплёл новые интриги и снова опиздюлился за это», «Момент со стрима Мопса и Малыша – Мопс опускает гостя на стриме», «Накуренный Жмур навалил в турнире пощёчин и косит от донатов», «Пельменные счетоводы провоцируют Малыша», «Мопс получил максимум током».
«Бригада» відкрито працювала 2,5 роки аж поки у травні 2020-го у поліцію не звернулася мати одного з «акторів». Молодий чоловік прийшов на квартиру під приводом заробити за участь у зйомках. На другий день зйомок чоловік став відмовлятися від участі, але його насильно утримували в квартирі, застосовуючи фізичне та психічне насильство. На 7-й день чоловіка звільнила поліція.
Після повідомлення про підозру лідер групи зник на три місяці і навіть оголошувався у розшук. Під час обрання запобіжного заходу чоловік переконував, що потерпілий брав участь добровільно. Таке блогерство та зйомка відеостримів є сучасним мистецтвом. Кошти від глядачів в основному надходили із-за кордону, тому, як вважав автор каналу, таким чином вони ще й піднімали економіку України. Батько підозрюваного заплатив потерпілому 20 тисяч гривень і останній подав заяву про закриття справи. Сказав, що з’являтися на слідство не буде та не буде надавати показань, оскільки примирився із підозрюваними.
Втім, слідчим вдалося закінчити слідство і скерувати справу до суду.
ІТ-шника судили окремо. Він уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Йому призначено 3 роки позбавлення волі з забороною займатися розповсюдженням кіно- та відеопродукції строком на 1 рік. Від тюремного покарання чоловіка звільнили з іспитовим строком 1 рік.
З грудня 2020-го в суді також перебуває справа щодо трьох обвинувачених, в тому числі щодо лідера групи та його ексдружини. Окрім виготовлення відео, яке пропагує жорстокість, їм інкримінують позбавлення волі або викрадення людини. Всі троє утримуються під вартою без визначення застави.
Цікаво, що ще 25.07.2019 року до Хмельницького відділу поліції в Хмельницькій області надійшов рапорт старшого слідчого про виявлення відеозапису в інтернеті по факту хуліганських дій щодо потерпілого. Через постійні неявки автора Youtube-каналу «Малыш и Бригада» обвинувальний акт щодо хуліганства так і не призначили до розгляду і в грудні минулого року повернули прокурору.