На Черкащині суд примудрився дати умовне покарання за корупційний злочин

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області визнав винною в одержанні неправомірної вигоди начальницю  сектору з кадрів виробничого підрозділу «Шевченківська вагонна дільниця» філії «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 31 травня.

14 березня 2019 року обвинувачена в себе в кабінеті отримала 500  доларів за сприяння в працевлаштуванні громадянина на посаду провідника пасажирських вагонів.

Раніше чоловік дізнався про вакансію через інспекторку філії, яка була його знайомою. Саме через інспекторку начальницю сектору кадрів начебто озвучила неправомірну вигоду.

Кандидат на посаду та інспекторка кадрів звернулися в правоохоронні органи.

Після викриття на гарячому в обвинуваченої виявлено на руках сліди речовини, якою обробляли гроші. 500 доларів вона встигла покласти до папки, яку тримала в руках.

В суді жінка скоєння злочину, стверджувала, що того дня кандидат на посаду приніс їй папку з документам і, ймовірно, звідти їй на руки перенеслась хімічна речовина.

Але суд вважає провину доведеною. Із матеріалів НСРД вбачається, що заявник домовлявся з обвинуваченою про зустріч і запитував, чи брати з собою гроші. Із відеозапису зустрічі в кабінеті видно, що обвинувачена отримала кошти.

Суд не помітив ознак провокації і вважає, що обвинувачена гроші вимагала, давши зрозуміти, що інакше питаня працевлаштування вирішено не буде.

Жінку засуджено за ч.3 ст.368 ККУ.

У вироку йдеться про відсутність пом’якшуючих і обтяжуючих обставин. Сам обвинувачена має стабільні соціальні зв`язки, раніше до кримінальної відповідальності не притягувались, як за місцем роботи так і за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину.

Суд вирішив, що виправлення цієї жінки можливе без ізоляції від суспільства. Тому, призначивши 5 років в’язниці, звільнив її від відбування покарання з випробувальним терміном 2 роки.

Але, згідно зі статтею 75 Кримінального кодексу, суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.

Зміни до ст.75 Кримінального кодексу внесли в жовтні 2014, а чинності вони набули 25 січня 2015 року.

Вирок виніс суддя Смілянського суду Володимир Прилуцький.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *