Вільногірський міський суд Дніпропетровської області визнав місцевого жителя винним у готуванні до терористичного акту і замаху на виготовлення вибухового пристрою.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 29 жовтня.
У лютому 2025 року обвинувачений у месенджері Telegram отримав пропозицію за винагороду виготовити вибуховий пристрій і потім влаштувати теракт.
Чоловік електричкою поїхав у місто Верхівцеве і на відстані 500 метрів вздовж залізничної колії у схованці знайшов пакет із компонентами для вибухового пристрою. Він привіз пакет додому, в Вільногірськ, і докупив ще деякі речі.
Кураторка, у свою чергу, відправила йому детальний план виготовлення саморобного вибухового пристрою.
24 лютого 2025 року чоловік у себе в квартирі поєднував мобільний телефон з виведеними дротами, вибухову речовину, шприц і електрозапалювач. Але через необережність стався вибух і обвинувачений сам постраждав — дістав тілесні ушкодження обличчя, грудної клітини та обох кистей рук.
До суду надійшла угода про визнання винуватості. Громадянин погодився співпрацювати з правоохоронними органами щодо попередження та викриття таких злочинів і зобовʼязався дати показання стосовно кураторки — невстановленої особи з телеграм-акаунтом «Biviss».
За сукупністю злочинів обвинуваченому присудили 6 років і 1 місяць позбавлення волі без конфіскації майна.



