На прикордонницю через подорожі завели справу про ухилення від військової служби

Суд застосував особисте зобов’язання до колишньої начальниці відділу моніторингу та управління змінами управління стратегічного планування Департаменту стратегічного планування Адміністрації Державної прикордонної служби.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 16 червня.

Протягом 2019 року жінка виїздила за кордон у приватних справах начебто за рахунок службового часу і без погодження Державної прикордонної служби.

Так, 18-23 травня жінка подорожувала до Австрії і мала б  клопотати перед керівництвом про надання частини щорічної відпустки на весь період виїзду і подати рапорт Голові ДПС України, але не зробила цього. Натомість вона повідомила, що перебуватиме в Одесі з метою отримання консультації в Державній установі «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України» за рахунок часу для відпочинку, що нібито мав надаватися їй за чергування у вихідні дні, хоча насправді поїхала за кордон. Крім того, 21.04.2019 вона фактично не виконувала службових обов’язків на робочому місці, а була внесена до графіку чергувань як черговий з дислокацією за місцем свого проживання, що не надавало їй права на отримання додаткового вихідного.

Жінка не поінформувала про свій намір виїзду за кордон режимно-секретне управління Адміністрації ДПС України та, відповідно, ухилилась від проходження обов’язкового інструктажу з приводу збереження державної таємниці під час виїзду до іноземної держави. А після повернення ухилилась від обов’язкового опитування про обставини її перебування в іноземній країні.

19-23 червня 2019 вона аналогічно літала до Німеччини, повідомляючи на службі про поїздку в Одесу для отримання консультацій в Інституті очних хвороб. Поїздка відбулася за рахунок нібито чергування у вхідні дні, яке вона фактично не відбувала.

У жовтні 2019 жінка начебто вирішила відпочити в Об’єднаних Арабських Еміратах. Але раніше була відряджена до міста Скоп’є Північної Македонії з метою участі в Міжнародному круглому столі «Нові виклики і загрози регіональній прикордонній безпеці», організованому Програмою НАТО «Наука заради миру». Підозрювана, не повідомляючи керівництво, повернулась на два дні раніше зі службового відрядження і полетіла до ОАЕ.

Їй інкримінують ухилення від обов’язків військової служби шляхом обману в особливий період, крім воєнного стану, що вчинено повторно.

Підозру особі повідомлено 5 червня 2020.

Сьогодні жінка працює проектним менеджером в Офісі Ради Європи в Україні та її посада передбачає відрядження в межах України та за кордон. У зв’язку зі службовою необхідністю перебувати у відрядженнях, в тому числі за межами м. Києва, суд не обмежував її у праві пересування. Враховано дані про особу, що за час служби в органах ДПС вона  характеризувалась позитивно, не має доган, має численні подяки, є учасником АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *