На серверах судової адміністрації могли розміщуватись сайти з продажу автозапчастин і «Mitsubishi motors»

У справі про несанкціоноване втручання в роботу «ЄСІТС» та використання потужностей серверного обладнання ДП «Інформаційні судові системи» призначили комплексну судово інженерно-технічну експертизу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 18 липня.

Експерти мають, зокрема, з’ясувати, чи знаходяться на серверному обладнанні ДП «Інформаційні судові системи» ДСА України веб-сайти aviaparts.kiev.ua, mcb.kiev.ua, chopper-bros.com, mail.aviaparts.kiev.ua, mitsubishi-motors.kiev.ua, ftp.aviaparts.kiev.ua, avpart.com.ua, mail.avpart.com.ua.

Як повідомлялося раніше, серверне обладнання ДСА, імовірно, зазнало стороннього втручання.  24-25 грудня 2018 система була виведена з ладу. На веб-сайтах судів та веб-порталі «Судова влада України», зникли усі новини за період з 06.12.2018 по 27.12.2018 і певний період не функціонував сервіс електронної пошти в ДСА України, в судах, інших органах та установах системи правосуддя був відсутній доступ до ряду електронних послуг, що забезпечуються  «ЄСІТІС».

В ході проведення ДКІБ СБ України перевірки комп’ютерного та серверного обладнання виявлено шкідливе програмне забезпечення «MinerGate», яке було інстальовано на FTP-сервері та починаючи з 1 січня 2018, використовуючи потужності і електроенергію ДСА України, здійснювало видобуток криптовалюти. Крім того, знайшли інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією негласного отримання інформації. Файл було встановлено на ряді ноутбуків, які використовувались для налаштування серверів, ПЕОМ ДСА України та судів м. Києва. Програма тривалий час таємно вела аудіозапис оточення.

Державна судова адміністрація зазнала фінансових збитків. Так, з метою усунення негативних наслідків було укладено договір з ТОВ «Кайт.Юа» на надання інформаційно-консультаційних послуг вартістю 198 тис. грн.

Нагадаємо, що 22 травня 2019 суд затвердив угоду про визнання винуватості з керівницею компанії, якій ДП «Інформаційні судові системи» заплатило 4,5 млн грн за невиконані роботи щодо розробки комп’ютерних програм . Також підозри у цій справі повідомлено двом екс-директорам ДП «Інформаційні судові системи» Віталію Живаєву і Леоніду Богданову.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *