Начальницю Держгеокадастру у Київській області, яка роздала у власність 273 гектари держкомбінату «Пуща-Водиця», відпустили з особистим зобов’язанням

Печерський суд Києва застосував до начальниці Головного управління Держгеокадастру у Київській області запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 22 липня.

За версією слідства, у січні 2019 року у не встановлених слідством осіб виник злочинний умисел, спрямований на незаконне заволодіння земельними ділянками, які є у постійному користуванні ДП «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця».

Співучасниками злочинів вирішено використати правоустановчі документи на дві земельні ділянки площею 0,58 га для штучного створення спору через нібито накладення цих ділянок на ділянки, які використовувалися державним агрокомбінатом «Пуща-Водиця». До суду надійшов позов про скасування державних актів на право постійного користування землями ДП «НВА «Пуща-Водиця».

Київський окружний адмінсуд у квітні 2019 року за позовом фізособи-власника ділянок, що нібито накладалися, скасував державні акти постійного користувача земель – ДП «НВА «Пуща-Водиця».

У червні 2019-го начальниця Головного управління Держгеокадастру у Київській області підписала та видала накази про передачу в приватну власність земельних ділянок комбінату загальною площею 273,4 гектари. На той момент рішення суду про скасування держактів ще не набуло чинності і вступило у законну силу тільки в лютому 2020 року.

19 осіб із переліку уже раніше одержували у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Тому не мали права на повторну передачу їм землі у порядку безкоштовної приватизації.

Водночас у судових рішеннях про скасування держактів на землю начебто відсутні будь-які зобов’язання щодо скасування права постійного користування згаданими земельними ділянками ДП «НВА «Пуща-Водиця».

Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру у Київській області, від агрокомбінату «Пуща-Водиця» заяви щодо припинення права постійного користування земельними ділянками на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад не обліковуються.

Тому підстави для припинення права постійного користування земельними ділянками ДП «НДВА «Пуща-Водиця» були відсутні.

14 липня начальниці Головного управління Держгеокадастру у Київській області повідомлено підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 ККУ). Злочин карається позбавленням волі від 2 до 5 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого. 

Прокурор просив помістити підозрювану під домашній арешт, кажучи, що чиновниця може ухилятися від правосуддя, щоб уникнути відповідальності, а також незаконно впливати на інших учасників справи шляхом їх залякування, підкупу або примушування, оскільки з більшістю з них знайома.

Але суддя до наведених прокурором ризиків ставиться критично, оскільки їх обґрунтування досить формальне та не наведено фактичних аргументів в розрізі особи підозрюваної.

Кримінальне провадження, в якому чиновниці оголошено про підозру, зареєстроване 26.07.2019 року. З того часу реалізовано безліч слідчих дій. Допитано велику кількість свідків. Водночас протоколи допиту свідків, які додано до клопотання не містять свідчень про будь-які дії підозрюваної, що можуть містити ознаки інкримінованого їй злочину. Тому, на думку суду, відсутні підстави вважати, що у підозрюваної є необхідність впливати на даних свідків та інших учасників процесу.

Жінка раніше не судима, позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, має родину, чоловіка, двох неповнолітніх дітей.

У підсумку суд призначив найбільш м’який запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *