Нардепу від «Cлуги народу» присудили 2 млн компенсації за кримінальне переслідування

Печерський суд присудив народному депутату від  «Слуги народу» Анатолію Гуньку 2 млн грн моральної компенсації за незаконні дії правоохоронних органів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 9 грудня. Рішення ухвалила суддя Ірина Литвинова.

Гунько оцінив завдану йому моральну шкоду у 10 млн грн. Але суд задовольнив позов лише частково.

Чоловік зазнав кримінального переслідування з 29 березня 2018 року по 20 березня 2019 року, з них 4 дні перебував під вартою – з 29 березня до 2 квітня 2018 року.

Навесні 2018 року прокурор і начальник СУ ГУ НП в Київській області на брифінгу поширили щодо Гунька негативну інформацію, що він причетний до привласнення земельної ділянки ДП «Радіопередавальний центр», площею понад 115 га в м. Бровари, вартістю майже 120 млн грн. У ЗМІ з’явились публікації, в яких позивача називали лідером організованого злочинного угрупування.

20 березня 2019, тобто через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб у зв’язку з не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи у суді і вичерпання можливості їх отримати.

На думку Гунька, такі події знизили рівень довіри виборців до нього як кандидата у народні депутати України. Обмеження суду як заборона відлучатися за межі Київської області негативно вплинуло на господарську діяльність ТОВ «Гільдія права», директором якого він є. 

Влітку 2019 року Гунько брав участь у позачергових виборах до парламенту по округу № 209 (Чернігівська область) від партії ВО «Батьківщина». Він не був обраний, замість нього мандат дістався Валерію Зубу від «Слуги народу». Через рік, восени 2020, Гунько пройшов до Верховної ради по сусідньому округу №208 уже також як кандидат «Слуги народу».

У червні 2020 Гунько ініціював судовий процес про стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю. Незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та поява низки публікацій негативного змісту суттєво вплинуло на ставлення друзів, знайомих та партнерів, підірвало його авторитет і статус добропорядної людини.

За чотири дні утримання під вартою йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тис. грн (5 тис. х 4 дні).

За майже рік у статусі підозрюваного суд, «виходячи з принципу справедливості, добросовісності та розумності, а також… з співмірності заявлених вимог тим стражданням, яких зазнав позивач у період з 29 березня 2018 року до 20 березня 2019 року», дійшов висновку про доведений розмір спричиненої моральної шкоди у сумі 1,98 млн грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

1 thought on “Нардепу від «Cлуги народу» присудили 2 млн компенсації за кримінальне переслідування

  1. ” чотири дні утримання під вартою йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тис. грн (5 тис. х 4 дні).” ???
    5 тис. – мінімальне відшкодування за МІСЯЦЬ, а НЕ ЗА ДЕНЬ. Суддя не знає закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *