Котелевський районний суд Полтавської області визнав громадянина винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 21 березня.
Чоловік проживав у смт. Борова Ізюмського району Харківської області з матірʼю і сестрою. Навчався у Державному навчальному закладі «Купʼянський регіональний центр професійної освіти». Під час окупації у травні-червні він працював «народним поліцейським».
Сусіди бачили, як обвинувачений їздив на різних автомобілях, що їх окупанти «віджимали» у місцевих. Зокрема, возив начальника окупаційної поліції. Також доставляв «поліцейських» із незаконно затриманими особами і патрулював селище. У суді допитали 11 свідків, включаючи матір обвинуваченого.
У своїх показаннях підсудний спершу говорив, що з військовими РФ не співпрацював, а лише допомагав своїм знайомим. Його знайомі до окупації працювали в поліції та продовжили під час окупації і попросили його допомагати і він згодився. А саме возив їх як водій, по бензин їздив та по різним справам. У підвал у поліції, де були заручники, не спускався. Проходив біля камер із затриманими, але в самі камери не заходив. Грошові виплати за свою роботу не отримував, гуманітарну допомогу тоді роздавали всім.
Чоловік стверджував, що пішов у поліцію допомогти своїм односельчанам, щоб не було мародерства. Сам він людей не затримував, але перевозив їх. Повідомив, що, нібито, в якийсь момент вирішив покинути службу, але йому сказали не робити цого і російський солдат вдарив його кулаком у груди і ще після цього побили. Одного разу російські військові приїздили до нього до дому та погрожували його матері.
Але під кінець вину чоловік визнав, а саме, що по суті співпрацював із РФ, проте на той час цього ніби не розумів. Визнав провину в тому, що допомагав «народній поліції», займав посаду. Тепер ставлення у нього до скоєного негативне, тому що окупантів він, за його словами, ненавидить. Після деокупації чоловік не звертався до правоохоронних органів, кажучи, що його забрали одразу після того як зайшли ЗСУ.
Обвинуваченого засудили до 12 позбавлення волі з конфіскацією майна. Після відбуття основного покраання йому на 12 років забороняється обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги.