Депутат міської ради Енергодару Запорізької області від «ОПЗЖ» Андрій Шевчик підозрюється у співпраці з окупантами і воєнному злочині.
Про це йдеться у тексті підозри від 26 серпня.
За матеріалами справи, 6 квітня Шевчик обійняв посаду керівника так званої окупаційної військово-цивільної адміністрації із центром у місті Енергодар. Після цього він видав розпоряження, яким скасував всю структуру органів виконавчої влади Еенергодарської міської ради і затвердив нову.
Надалі Шевчик за попередньою змовою із військовим комендантом Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області Реймером О.Г. і його заступником Молоковим О.Г. Організували виконання рішення держави-агресора щодо привласнення майна агропромислових підприємств.
Так, Шевчик видав розпорядження про те, що майнові комплекси українських агропромислових підприємств, зокрема елеваторів і складів ТОВ «Благовіщенський зернопродукт» та філії «Кам’янська-Дніпровська» ТОВ СП «Нібулон» передаються у тимчасове управління окупаційній адміністрації Енергодара. Але фактично вони безоплатно конфісковувались.
Військовослужбовці РФ захопили підприємства, погрожуючи цивільним працівникам зброєю. У подальшому за вказівками Шевчика і призначеного окупантами глави військово-цивільної адміністрації Запорізької області Євгена Балицького організовано пограбування підприємств росіянами. Зерно автомобілями вивезено через тимчасово окуповані території на півострів Крим і до морських портів у Керчі та Феодосії, а також до зернових терміналів у Краснодарському краї, РФ. Далі зерно морем доставили до Туреччини, Сирії, Лівану, Єгипту, тощо.
Збитки українських підприємств-власників зерна оцінюється у 1,9 млрд грн.
Депутату Шевчику інкримінується колабораціонізм — добровільне зайняття посади в окупаційній адміністрації держави-агресора (ч.8 ст.111-1 ККУ), пособництво шляхом організації виконання рішень держави-агресора (ч.3 ст.27, ст.111-2 ККУ), а також порушення законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.1 ст.438 ККУ).