Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав громадянина винним у колабораціонізмі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 листопада.
У березні 2022 року хлопець 25 років із мамою із Маріуполя, де тривали обстріли армією РФ, виїхали до міста Мелітополя, Запорізької області, що також було окупованим.
Не маючи грошей для існування, чоловік, як він стверджує, на прохання матері у квітні минулого року написав заяву про вступ на службу патрульної поліції окупаційної влади. На посаді він працював до 1 липня 2022 року і патрулював вулиці, стояв на блокпостах. На той час у новостворену поліцію приймали всіх охочих. Обвинуваченому видали газовий балончик, у кінці червня він отримав пістолет, але не вмів ним користуватися. Чоловік наголосив, що протиправних дій до громадян не вчиняв, але знав, що інші поліцейські застосовували фізичну до затриманих. Зі своїм начальством спілкувався через телеграм-месенджер. У кінці червня обвинувачений отримав 120000 рублів зарплати і одразу написав заяву на звільнення за власним бажанням. Приблизно в вересні він виїхав на підконтрольну Україні територію.
За результатами негласної слідчої (розшукової) дії здобуто зарплатні відомості «Главного управления МВД в Запорожской области», в яких зазначено, що обвинувачений займав посаду поліцейського та йому виплачено зарплату за травень-червень 2022 року. Крім того, на телефоні обвинуваченого було фото його службового посвідчення співробітника «ППС МВД города Мелитополь и Мелитопольского района» із печаткою незаконного правоохоронного органу.
Троє свідків упізнали цього чоловіка за фотознімками, а саме підтвердили що бачили його в Мелітополі. Одного зі свідків він як поліцейський зупиняв на блокпості для перевірки документів
У судовому засіданні обвинувачений усе визнав і розкаювався у злочині, повідомив, що співпрацював з органами Служби безпеки України.
Прокурор у судовому засіданні також підтвердив, що обвинувачений всіляко співпрацює з досудовим розслідування у викритті інших зрадників та колаборантів, і бажає продовжити таку корисну роботу в майбутньому.
Суд взяв до уваги, що чоловік охороняв громадський порядок та охороняв певні обʼєкти, незаконно створених органів влади. Але не затримував громадян та не проводив прямих заходів на боротьбу проти української влади. Не був також помічений у будь-яких діях щодо катування українців, або здачі ворогу свідомих і патріотично налаштованих громадян.
Суд враховує молодий вік обвинуваченого і те, що під час виконання незаконних завдань у незаконно створеному правоохоронному органі РФ, він не переходив межу зла, якщо така існує з точки зору середньої людини, а саме не заподіював шкоди іншим громадянам України під час окупації. Тому суд погодився призначити покарання більш мʼяке, аніж передбачено законом.
Чоловіка засудили до 8 років із забороною працювати в правоохоронних органах та державних органах влади строком на 15 років, з конфіскацією особистого майна.