Красногвардійський суд Дніпра оголосив вирок за збиття терористами у 2014 році українського літака ІЛ-76. Представників терористичної організації «ЛНР» Ігоря Плотницького, Олександра Гуреєва та Андрія Патрушева засудили на довічне позбавлення волі без конфіскації майна.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з зали суду.
Нагадаємо, що в червні 2014 літак упав біля аеропорту Луганська, усі 49 військовослужбовців, які були на борту, загинули. У збитті літака обвинувачують трьох представників терористичної організації «ЛНР». До суду вони не з’явилися. Їх судили заочно.
Судді понад місяць перебували у нарадчій кімнаті. Текст вироку має більше 100 сторінок. Вирок оголошували 15-16 березня з перервами – близько 8 годин.
Суд стягнув родичам загиблих по 500 тисяч гривень солідарно – трьох обвинувачених, Кабінету міністрів і державної казначейської служби. Це означає, що потерпілі на свій розсуд можуть вимагати виплат у повному обсязі або частково від усіх боржників разом або від кожного з окремо.
Представник потерпілих у суді Віталій Погосян уже заявив, що виплата моральної компенсації за рахунок обвинувачених є практично неможливою і з цієї причини він нібито буде оскаржувати вирок.
Плотницький був ватажком терористичної організації «ЛНР», очолював раду міністрів «ЛНР». У листопаді 2017 нібито пішов у відставку за станом здоров’я, але у ЗМІ писали, що Плотницького змістили у результатів перевороту. Після цього він виїхав до Росії, де начебто був заарештований за крадіжку 1 млрд доларів США виділених Росією, й утримувався в петербурзькому СІЗО.
16 грудня 2020 Дніпровський апеляційний суд залишив без змін вирок про 7 років тюремного покарання за службову недбалість українського генерала Віктора Назарова в бойовій обстановці. Суд визнав, що недбалість генерала і невжиття необхідних заходів призвели до збиття терористами літака ІЛ-76 у червні 2014 року.
Суд першої інстанції ще у березні 2017 засудив генерала до 7 років ув’язнення. Назаров із рішенням не погодився і подав апеляцію, яка тривала 3,5 роки.
Назарова не взяли під варту і виконання вироку зупинено через подачу скарги до Верховного суду.
У справі Назарова суд задовольнив 39 позовів потерпілих до Міністерства оборони по 500 тис. грн кожен.
Ольга Фоменко для сайту «Судовий репортер»