Святошинський районний суд Києва продовжує розгляд справи за обвинуваченням колишнього судді Олексія Тандира, якого судять за дорожно-транспортну пригоду зі смертельними наслідками.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
15 січня суд продовжив Тандиру строк тримання під вартою ще на два місяці.
— Допитані свідки-працівники поліції зазначили, що після ДТП були ознаки алкогольного спʼяніння і надання недостовірних фактів і приховування обставин ДТП. Свідки показали, що було ігнорування пропозиції проходження огляду на стан спʼяніння і затягування здачі біологічних зразків, — пояснив прокурор Михайло Доманіцький.
Наразі допитані 23 свідки і залишилося ще близько 10-ти. Досі не допитаний ключовий свідок — нацгвардієць, який був прямим очевидцем ДТП і брав участь у слідчому експерименті. Попереду дослідження документів, у тому числі висновків експертиз, а також речових доказів.
Адвокати Олег Юрченко та Ірина Бовнегра після піврічної перерви оголосили про своє повернення у справу і кажуть, що захищатимуть обвинуваченого pro bono, тобто без платні. Поки їх не було в Тандира змінилося кілька захисників і востаннє довелося залучати адвоката від Центру безоплатної правової допомоги.

Захисник Бовнегра переконувала суд визначити Тандиру заставу, адже він перебуває під вартою вже більше півтора роки.
— Свідки повідомили про перекриття смуг руху, на яких відбувся наїзд на пішохода. Хоча це і військовослужбовець, але в розрізі правил дорожнього руху це пішохід, на якого також покладаються певні права і обовʼязки. І свідки підтвердили, що наїзд на пішохода відбувся не за тих обставин, які зазначені в обвинувальному акті. По-друге, ДБР штучно створило обстановку злочину, яку перевіряли шляхом певних слідчих дій і припустившись фатальної помилки. Не подивившись записи з боді камер, неправильно порахували для основного свідка обвинувачення вихідні дані для слідчого експерименту. І саме на підставі показань єдиного свідка було предʼявлено обвинувачення моєму клієнту (…) Основні відомості все-таки зафіксовані на боді камері. Те, що говорять свідки, — лише намагання сторони обвинувачення підтвердити те, що не змогли підтвердити експертизи. А це стан алкогольного спʼяніння. Жодна експертиза не показала, що Тандир під час ДТП був у стані спʼяніння, — сказала Бовнегра.

Тандир переконаний, що свідки взагалі не підтверджують обставин ДТП і часто розповідають не те, що бачили, а озвучують власні здогадки. Поліцейська, допитана в останньому засіданні, сказала, що не памʼятає, що бачила, але читала про ДТП в пресі і пригадує, що їй розповідали колеги.
Додатково захист повідомляв, що в умовах СІЗО Тандир не отримує необхідної медичної допомоги. У 2019-му він переніс перелам хребта, а за два місяці до аварії перелам кісток черепа, тому до затримання регулярно проходив огляди в лікарів. «Як відбуваються огляди в СІЗО, я розкажу. Що у вас болить? Спина і голова. А, ну хорошо. В кращому випадку можуть тиск помірять. Належного огляду і обстеження СІЗО провести не може, я не кажу про рекомендації, про ліки», — критикує Тандир.
Нагадаємо, що 25 травня 2023 року опівночі на Берестейському проспекті у Києві суддя Тандир збив на блокпосту 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, який розставляв на дорозі пластикові загородження за пару хвилин до комендантської години. Хлопець загинув на місці. Тандира ж одразу затримали і в машині знайшли недопиту пляшку віскі.
Тандир працював суддею Макарівського районного суду Київської області з 2010 року, із 2021-го і на момент ДТП був також головою цього суду.
У загиблого Бондаренка залишилась дружина і троє дітей. У підготовчому засіданні рідні загиблого заявили цивільний позов на суму 38 мільйонів гривень.