Поліції дозволили скопіювати висновки експерта про здоров’я Шепелева

Печерський суд Києва дав групі слідчих Головного слідчого управління Національної поліції доступ до завірених належним чином копій документів, що перебувають у матеріалах судових справ стосовно Олександра Шепелева.

Про це повідомляє «Судовий репортер» на ухвали від 16 січня. 

Надано доступ до документів у Дарницькому, Деснянському, Києво-Святошинському судах.

Доступ надано у справі за підозрою завідувача відділу Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи Давида Валіахметова.

За версією слідства, Валіахметов склав для суду завідомо неправдиві висновки про здоров’я Шепелева у дослідженні, що призначалося за клопотанням адвокатів.

13 серпня 2018 Валіахметову повідомлено про підозру за ч.2 ст.384 КК – введення в оману суду, що поєднано зі штучним створення доказів і з корисливих мотивів. До чоловіка було застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання і відсторонено від посади.

У клопотанні прокурора йшлося що у другій декаді листопада 2018 року, через невстановленого адвоката, який діяв в інтересах Шепелева, було передано неправомірну вигоду в сумі 40 тисяч доларів США виконуючому обов’язки начальника Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи Валіахметову за виготовлення завідомо неправдивого експертного висновку. Гроші Валіахметов начебто розподілив рівними частками між експертами, кі брали участь у складанні висновку. Перед цим аналогічно передано ще 10 і 30 тисяч.

У подальшому експертний висновок надавався в суди для обгрунтування зміни запобіжного заходу обвинуваченому Шепелеву з тримання під вартою на більш м’який. Безпосередньо гроші від адвокатів до експертів, за версією слідчих, передавалися через камери сховищ у приміщеннях вокзалів на території міста Києва. 

Колишнього нардепа Шепелева судять за звинуваченнями в організації кількох замовних вбивств, розкраданні коштів «Родовід банку» і втечі з-під варти. З 2014 він перебував у розшуку, деякий час начебто жив за кордоном, але в лютому 2018 був затриманий у Київській області.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *