Поліції дозволили скопіювати висновки експерта про здоров’я Шепелева

Слідчим поліції надали тимчасовий доступ до завірених копій висновків експерта Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що подавалися до Дарницького, Києво-Святошинського і Деснянського суду Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвали Печерського суду.

Такі рішення суд видав ще 16 січня зі строком дії у 30 днів. 11 лютого їх оприлюднили у реєстрі.

Розслідується справа про підроблення документу і одержання неправомірної вигоди.

Підозрюваним є завідувач відділу Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи Давид Веліахметов. 31 липня 2018 в себе в кабінет він із корисливих мотивів на прохання невстановленої особи начебто склав для надання суду неправдивий висновок про здоров’я Шепелева за результатами судово-медичного дослідження, що проводилося за клопотанням захисту.

Проти колишнього народного депутата Олександра Шепелева слухається одразу кілька кримінальних справ у різних судах Києва. Слідчі мають дані, що висновки експерта надавались у Дарницькому і Деснянському, а також Києво-Святошинському судах. Поліція встановлює особу, яка їх подавала в засіданні.

Слідчі зверталися із запитом до судів про надання завірених копій висновку експерта, копій документів на підставі яких його надано та долучено, копії журналу та аудіозапису судового засідання.

Але суди посилалися на інструкцію з діловодства в місцевих загальних судах і главу 15 «Тимчасовий доступ до речей і документів» КПК та в наданні інформації відмовляли. Відтак слідчим прийшлося отримувати дозвіл на тимчасовий доступ. Печерський суд дозволив їм зробити копії запитуваних документів.

В одній із судових ухвал наводиться фабула справи. За версією слідства, у травні 2017 через невстановленого адвоката передано 10 тис. доларів керівнику Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи. У травні 2018 – 30 тисяч доларів і в листопаді того ж року ще 40 тисяч.

Безпосередньо гроші від адвокатів до експертів нібито передавалися через камери сховищ у приміщеннях вокзалів на території Києва.

У подальшому такі експертні висновки надавалися в суди для обгрунтування зміни запобіжного заходу обвинуваченому з тримання під вартою на більш м’який.

Наразі про підозру повідомлено тільки одному медексперту.

В лютому 2018 Шепелева затримали в Україні в Київській області. Наразі його судять у Києва за звинуваченнями у розкраданні коштів «Родовід банку» і організації замовних вбивств. Щодо нього діє запобіжний захід у виді тримання під вартою.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку», а сьогодні голова наглядової ради банку «Союз, Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів «Родовід Банку», він також звинуватив екс-нардепа в замовленні двох замахів на його життя. Також Шепелева судять за замовлення умисного вбивства банкіра Сергія Кириченка у 2003 році.

Шепелеву інкримінують втечу з лікарні СІЗО у 2014 році, після чого він перебував у розшуку. Його затримали в лютому 2018 року.

4 липня 2018 військова прокуратура також повідомила Шепелеву підозру у замовленні вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна, який розслідував діяльність конвертаційних центрів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email