Солом’янський суд Києва 22 серпня у зв’язку зі смертю закрив справу Гіві Макшеєва, який був одним із обвинувачених у заволодінні коштами на тендерах залізниці у 2008-2009 рр.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Клопотання закрити справу подав адвокат і представив свідоцтво про смерть Макшеєва. Він також сказав, що родичі клієнта з приводу скасування арешту майна не зверталися.
Макшеєв помер давно, близько року тому, але суд не міг розглянути клопотання раніше, оскільки у справі десять обвинувачених і не вдавалося забезпечити явку учасників.
Гіві Макшеєв був власником компаній «Залізничпостач», «Ківо» і «Свонг», ювелірної фірми «Вілант». А в ЗМІ його називали помічником директора «Укрзалізниці» Бориса Остапюка
Влітку 2014 військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик отримав від матері в подарунок квартиру площею 249 кв.м., попереднім власником якої був Гіві Макшеєв. Вартість квартири у 2014 році оцінювали у понад 5 млн грн.
15 вересня 2011 пенсіонерка Світлана Кулик купила дві квартири у ЖК «Дипломат Холл» – 249 кв.м. і 153 кв.м. Чи був власником другого помешкання також Макшеєв достеменно невідомо. У 2011 році, за кілька місяців до продажу квартири, Макшеєв був затриманий у справі про заволодіння коштами ДП «Укрзалізничпостач» в сумі 12,6 млн грн. Кулик з червня 2012 по квітень 2013 був старшим прокурором відділу захисту інтересів держави та протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України.
Перед тим, як подарувати квартиру синові, мати Кулика також поручилася нею за кредит ТОВ «Велторг 2013» у ПАТ «Фінбанк» в сумі 15 млн грн. Іншими двома поручителями були ТОВ «Ортія» і ТОВ «Харківспецнадра», власником яких був ватажок проросійського «Оплоту» Євген Жилін.
У червні 2014 невстановлені особи залучили деякого, вже п’ять разів судимого за крадіжки і використання підробленого документа, жителя Харкова Бориса Коваленка і виготовили йому фальшиву довіреність, начебто він представляє ПАТ «Фінбанк». З цим папірцем Коваленко пішов до держреєстратора і повідомив, що іпотеки припинені. Так майно матері Кулика і фірм Жиліна стало вільним. Після цього Світлана Кулик подарувала квартиру синові прокурору. 15 млн грн банкові повернуті не були.
Як відомо, прокурору Кулику пред’явили обвинувачення у незаконному збагаченні на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.
Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.
Після декриміналізації статті про незаконне збагачення Голосіївський суд Києва продовжив судити Костянтина Кулика по недіючій статті Кримінального кодексу, оскільки не знайшов можливості закрити справу на стадії судового розгляду.