Суд визнав співробітника Могилів-Подільського прикордонного загону Державної прикордонної служби винним у зловживанні впливом.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 5 cічня.
За матеріалами справи, обвинувачений працював старшим розвідником — водієм відділу організації оперативно-розшукової діяльності головного оперативно-розшукового відділу прикордонного загону, мав звання сержанта
29 червня минулого року прикордонник зустрівся із раніше незнайомим чоловіком, займаючись продажем автомобіля. Під час розмови дізнався, що чоловік має намір перетнути державний кордон України, хоч і в умовах воєнного стану не має для цього законних підстав. Тоді ж сержант запропонував вплинути на військових посадових осіб, зокрема старшого лейтенанта свого загону.
Прикордонник пропонував за 10 500 доларів створити сприятливі умови для перетину кордону поза межами пункту пропуску з України до Республіки Молдова через річку Дністер з можливістю подальшої легалізації там.
Почувши це, громадянин того ж дня звернувся до правоохоронних органів із письмовою заявою і був залучений до конфіденційного співробітництва і у подальшому діяв під їх контролем.
1 липня у вечірній час чоловіки зустрілися. Сержант повідомив, що зараз треба дати першу частину хабара, тобто 5000 доларів, а решту суми вже після перетину кордону. Неподалік була дружина заявника, яка одразу передала чоловікові цю суму, а він, у свою чергу, вручив гроші прикордоннику. Далі правоохоронці провели затримання і хабар вилучили.
У судовому засіданні обвинувачений усі ці обставини підтвердив. Сказав про щире каяття.
Суд обмежився допитом обвинуваченого, а також дослідив характеристики та ще деякі документи, відмовившись від вивчення більшості тих доказів, які стосувалися обставин справи, що ніким не оспорювалися.
Суд погодився із позицією сторін у дебатах щодо покарання у вигляді штрафу в розмірі 5500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 93 500 гривень. Також засуджений повинен відшкодувати 3775 гривень 60 копійок витрат на залучення експерта.
Дії обвинуваченого кваліфікували як зловживання вплвивом (ч.2 ст.369-2 ККУ).
Але початково прокуратура звітувала, що прикордонник підозрюється в отриманні неправомірної вигоди у поєднанні із вимагананням (ч.3 ст.368 ККУ). За такий злочин загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.