Російський суд скасував вирок і відправив на дорозслідування справу колишнього оперативника, який нібито отримав мільйон від Шепелева

Вирок стосовно колишнього оперуповноваженого ГУ МВС РФ по Північно-Кавказькому федеральному округу РФ Руслана Хумакієва скасовано і справа перебуває на досудовому розслідуванні.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на mos-gorsud.ru.

Хумакієву інкримінується ч.2 ст.159 Кримінального кодексу РФ – шахрайство в особливо великому розмірі з використанням службового становища.  15 жовтня 2018 Замоскворецький суд Москви призначив йому 5 років позбавлення волі у виправній колонії загального режиму.

Заявником у справі 7 жовтня 2014 року став колишній український нардеп Олександр Шепелев, від якого Хумакієв начебто обманом отримав 1,2 млн доларів для Слідчого комітету РФ. Хумакієва затримали 17 листопада 2017 і з тих пір він перебуває під вартою.

Як стверджував під час допиту в Дарницькому суді Києва Сергій Дядечко, Хумакієв нібито був залучений до фальсифікації кримінальної справи проти нього в Росії на замовлення Шепелева.

Апеляційний суд скасував вирок, визнавши недопустимість фоноскопічної судової експертизи розмов Шепелева, його кума Ємельяна Захарова і обвинуваченого Хумакієва. Причиною стало те, що експертизу провели спеціалісти Головного управління криміналістики Слідчого комітету РФ. А обвинувачення у справі представляє голова Слідчого комітету РФ, тобто експерти були залежними.

11 березня 2019 Апеляційний суд скасував вирок Хумакієву і повернув справу прокурору для усунення недоліків. Суд вважає, що треба призначити експертизу у державній експертній установі, щоб з’ясувати, чи мають записи розмов ознаки монтажу чи інших змін.

Строк досудового розслідування продовжено до 25 серпня 2019. До цієї ж дати продовжено перебування під вартою Хумакієва. 26 червня суд залишив скаргу на запобіжний захід без змін.

З рішень суду вбачається, що Хумакієв вину не визнає і називає справу сфабрикованою. А його адвокат вважає, що волею Шепелева охоплювалась добровільна передача Захарову (своєму куму) коштів для придбання інформації про наявність у Росії кримінальних справ, де в якості обвинуваченого може бути притягнутий Дядечко, для їх належного розслідування. Передачу Хумакієву 1,2 млн доларів захисник вважає недоведеною. При цьому Хумакієв не заперечує відносин з Шепелевим і Захаровим. Але, на думку адвоката, в його діях відсутня суб’єктивна сторона злочину і він не мав умислу на заволодіння коштами. Також зазначалося, що Хумакієв не мав повноважень організувати міжнародний розшук і заочний арешт Дядечка і те, що він знав, що має це зробити, засновано на припущеннях.

Після затримання Хумакієва, в грудні 2017, в Росії Шепелеву висунули обвинувачення в передачі хабара службовій особі через посередника за скоєння завідомо незаконних дій. В лютому 2018 Шепелева затримали в Україні в Київській області. Наразі його судять у Києва за звинуваченнями у кількох замахах на вбивство і розкраданні коштів «Родовід банку».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email