Шевченківський суд Києва 28 січня не зміг провести чергове засідання у справі про можливу спробу підкупу екскерівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Про це повідомляє «Судовий репортер» .
Нагадаємо, що колишнього голову Кіровського суду Дніпропетровська Геннадія Підберезного і екссуддю цього ж суду Наталію Овчаренко звинувачують у спробі передати хабар керівнику САП Назару Холодницькому за закриття кримінального провадження.
21.09.2017 їх затримали в службовому кабінеті керівника САП після «передачі» йому першого траншу в сумі 50 тис. доларів США.
За ці гроші прокуратура мала закрити справу про хабарництво, в якій фігурувало двоє суддів Кіровського суду – Наталія Овчаренко і Олег Ходасевич.
Суд над Підберезним та Овчаренко щодо спроби підкупу керівника САП стартував у серпні 2018 року. Близько року зайняло долучення письмових доказів – 6 томів. Тепер суд їх досліджує. Наразі закінчують дослідження 5 тому. Вважається, що така справа має невеликий обсяг. Однак процес іде не надто жваво.
28 січня обвинувачений Підберезний прибув до Шевченківського суду Києва. А Овчаренко мала брати участь по відеозв’язку з Дніпровського апеляційного суду. Секретарю засідання вдалося встановити відеозв’язок, але за пару хвилин до початку в Дніпровському апеляційному суді зникло світло. Відтак Овчаренко не змогла брати участь у засіданні, а без неї розгляд неможливий. Суд оголошував технічну перерву, але зв’язок із Дніпром так і не вдалося налагодити.
Суд відклав розгляд на 26 лютого. Попереднє засідання також зірвалося через неявку прокурора. Засідання призначаються не частіше, ніж раз у місяць.
Холодницький звільнився з посади керівника Спеціалізованої антикорпупційної прокуратури 21 серпня 2020 за власним бажанням.
Підберезний продовжує працювати суддею у Кіровському суді Дніпра і ухвалювати судові рішення.
Раніше адвокати судді Підберезного на пресконференції заявили, що насправді Холодницький спровокував суддів на передачу хабара.
Справа, за яку Овчаренко і Підберезний начебто носили гроші, слухається у Вищому антикорупційному суді.