СБУ каже, що не «викрадала» екссуддю Чауса: він сам покликав

Служба безпеки України повідомляє, що не «викрадала» колишнього суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса, а діяла в межах закону та своїх повноважень.

З травня 2021 року СБУ здійснює досудове розслідування за фактами викрадення екссудді Чауса та незаконного переправлення його через державний кордон.

30 липня на гарячу лінію Служби безпеки начебто звернулася особа, яка повідомила, що до однієї з селищних рад Вінницької області прибув чоловік, який представився Миколою Чаусом і попросив викликати саме співробітників СБУ. Згодом слідчі СБУ отримали від Чауса дані, які свідчать про його викрадення, позбавлення волі та застосування до нього інших протизаконних дій.

У зв’язку з такою заявою щодо пана Чауса нібито вжито заходів забезпечення його безпеки.

«Зважаючи на його фізичний і моральний стан після тривалого позбавлення волі, наразі йому надається необхідна медична допомога. Про це окремо поінформовано дружину пана Чауса, слідчі СБУ знаходяться в постійному контакті з його родичами. Служба безпеки України вживає необхідних заходів для встановлення всіх обставин викрадення екссудді Чауса, позбавлення його волі та встановлення осіб, які це скоїли», – поінформували в СБУ.

Напередодні стало відомо про появу в одну з сіл на Вінниччині колишнього судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса. Останні кілька років він перебував у розшуку і проживав у Молдові.

Чаус начебто показався у селі в одних трусах і отримав допомогу від місцевих жителів, якого його нагодували.

Національне антикорупційне бюро розслідує справу про одержання екссуддею неправомірної вигоди. Детективи НАБУ спробували забрати в СБУ Чауса, але безуспішно.

Нагадаємо, що НАБУ також розслідується версія, що у 2016 році втечу Чауса до Молодови організували низка осіб, у числі яких керівник служби безпеки президента Порошенка.

9 серпня 2016 року суддю Дніпровського райсуду Києва Миколу Чауса викрили на одержанні неправомірної вигоди в розмірі 150 тисяч доларів. Гроші суддя зберігав у двох скляних банках, одну з яких закопав у дворі свого будинку.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *