Шевченківський райсуд Києва не може розглянути питання про звільнення Семена Семенченка з-під варти начебто через низьку швидкість інтернету, яка не дозволяє провести відеоконференцію зі слідчим ізолятором.
Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Семенченка.
«Починаючи з першого дня війни Семен, як і тисячі інших ветеранів, написав десятки заяв про своє бажання бути призваними до лав ЗСУ. Окрім того, Головне управління розвідки Міністерства оборони України одразу надіслало на ім‘я Президента та Генерального прокурора листи з переліком організаторських та бойових якостей Семенченка, які разом з його досвідом можуть бути використані на фронті.
ГУР МОУ ініціювало звільнення Семенченка з під варти, з подальшою мобілізацією його до лав ЗСУ. Вони навіть гарантували його явку на судові засідання, після війни. Однак, жодна з чисельних заяв Семена так і не була розглянута.
Сервери електронної пошти Шевченківського районного суду вже майже місяць не відповідають, а вчора ще й відбулась дуже цікава подія. Шевченківський суд раптово з’явився “як ні звідки” та повідомив, що швидкість інтернету в суді та СІЗО не дозволяють навіть провести відеоконференцію і розглянути зміну запобіжного заходу Семенченку. І тому… “щоб не порушувати права Семенченка на захист та не розглядати його справу за його відсутності” вирішили залишити його поки в СІЗО. Допоки судді не повернуться на своє «робоче місце» і в їхньому СІЗО не з’явиться «швидкий інтернет», — написано на сторінці екснардепа.
Зазначається, що наступна дата судового засідання наразі невідома.
В умовах війни засідання проводять без доставки обвинуваченого до будівлі суду, намагаючись організувати відеоконференцію із СІЗО.
Раніше оточення Семенченка повідомляло, що запобіжний захід в умовах воєнного часу йому нібито одноособово змінив прокурор. Але керівник Лук’янівського СІЗО відмовився звільняти арештанта, вимагаючи судового рішення.
Цим подіям передувала ініціатива президента Зеленського щодо звільнення з-під варти осіб із бойовим досвідом і залучення їх до захисту країни.
Нагадаємо, що Семенченко утримувався під вартою з 26 березня 2021 року за підозрою і обвинуваченням, у керівництві незаконним збройним формуванням (приватною військовою компанією «Donbass Battalion corporation»). Йому також інкримінують незаконне поводження зі зброєю і організацію теракту — обстріл гранатометом офісу телеканалу «112» у липні 2019 року.
У грудні минулого року суд завершив підготовче засідання у справі екскомандира 2-го батальйону спецпризначення «Донбас» Семена Семенченка і ще восьми обвинувачених.