Справа «діамантових прокурорів» поміняла суд через неефективність розгляду і порушення строків

Київський апеляційний суд задовольнив клопотання прокурора і змінив підсудність справи  «діамантових прокурорів», направивши її до Оболонського суду Києва.

Про це повідомляється на сайті Офісу Генпрокурора. Текст ухвали наразі не опублікований.

Зазначено, що справа, що розглядалася Голосіївським райсудом міста Києва, найближчим часом буде направлене до Оболонського районного суду Києва через неефективність її судового розгляду і порушення розумних строків.

Додамо, що раніше в іншій справі, де розгляд не міг розпочатись два роки, Печерський суд відмовився змінювати підсудність, посилаючись на те, що КПК передбачено вичерпний перелік підстав для передачі справи до іншого суду. Доводи прокурора, що не відбулось жодного судового засідання та посилання на порушення загальних засад кримінального провадження, зокрема щодо розгляду справи у розумний строк, ефективності та оперативності, як вважає суд, не ґрунтуються на вимогах чинного кримінального процесуального закону.

Обвинувальний акт стосовно колишніх посадовців прокуратури був направлений до суду ще в січні 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків, явку яких не могла забезпечити сторона обвинувачення. Ще взагалі не досліджувалися матеріали негласних слідчих розшукових дій.

У листопаді 2019, за клопотанням прокурорів ГПУ, справу передавали у новостворений Вищий антикорупційний суд, але той вирішив, що справа йому не підсудна.

За матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *