Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду передала справу «діамантових прокурорів» до Голосіївського суду.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 22 листопада.
Рішення прийнято за клопотанням захисника одного з обвинувачених. У доводах йдеться, що справою займалися слідчі і прокурори Генеральної прокуратури, а не НАБУ.
Прокурор Яніс Сімонов, який представляє обвинувачення у суді і раніше клопотав передати справу у Вищий антикорупційний суд, проти клопотання адвоката заперечував.
Апеляційна палата вважає, що справа дійсно не підсудна антикорупційному суду. Вирішуючи, куди направити справу, суд аналізував зміст обвинувального акту. А саме, що перша частина неправомірної вигоди в сумі 50 тис. доларів передавалась у м. Києві в районі Одеської площі, біля ТЦ «Магелан», а решта 100 тис. доларів по вул. Фізкультури, 28 у Голосіївському районі Києва. Місце вчинення злочину є вирішальним для визначення підсудності за Голосіївським судом.
Нагадаємо, що справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків обвинувачення, явку яких не вдавалося забезпечити. Ще взагалі не досліджувалися матеріали негласних слідчих розшукових дій.
У листопаді 2019, за клопотанням прокурорів ГПУ, справу передали у новостворений Вищий антикорупційний суд. Після повернення у Голосіївський суд її мають слухати спочатку іншим складом суду.
За матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.