Справу Насірова знову відклали, прокурор звинуватив захист у маніпуляціях

Вищий антикорупційний суд відклав до 22 травня засідання у справі ексголови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу Володимира Новікова.

Про це інформує  Судовий репортер.

Обвинувачений Новіков повідомив, що свого нового захисника із центру безоплатної правової допомоги Наталію Загорняк вперше побачив тільки перед судовим засіданням. Тому вона ще не знайома з обвинувальним актом і матеріалами. Адвокат підтвердила це і сказала, що тільки 7 травня отримала справу до рук, зазначає

«Зі сторони обвинувачення мені надали деякі матеріали на диску, але з технічних причин, як дисководи є у старих комп’ютерах… мій комп’ютер їх просто заглотнув і не видає, потрібно його розбирати, виймати. Ми домоглися, що завтра ті матеріали мені нададуть ще на флешці», – пояснила Загорняк і попросила відкласти розгляд до 22 травня.

З приводу залучення адвоката власним коштом, то обвинувачений Новіков пояснив, що обмежений у фінансах, не працює і сім’ю утримує дружина.

Судді запитали, чому тоді минулого разу Новіков просив відкласти засідання, щоб він знайшов собі адвоката. Обвинувачений пояснив, що почувши про залучення адвоката коштом держави, вирішив самостійно нікого не наймати.

Також судді цікавилися, чому Новіков не зв’язався із центром безоплатної правової допомоги і не дізнався, якого адвоката йому призначили і не передав матеріали. Але обвинувачений відповів, що думав, що це адвокат має з ним зв’язуватись.

У свою чергу, адвокат Загорняк говорила, що у центрі безоплатної правової допомоги їм не дають контактів клієнтів. Суддя запитував, чому вона не взяла контакти в суді, коли знайомилась зі справою. Загорняк відповіла, що мала один робочий день, який витратила на вивчення справи. «Я все маю відкласти, щоб зв’язатися з паном Новіковим?! Я вважала, що і він міг мене тоді знайти», – відповіла вона.

Костянтин Дорошенко, який захищає Насірова, сказав, що, на його думку, адвокату Загорняк нереально розібратися у 250 томах матеріалів до 22 травня.

Прокурор Симків підкреслив, що Новіков і Насіров вже понад 2,5 роки перебувають у статусі обвинувачених і справу требе розглянути у розумні строки.

«Новіков, маніпулюючи захисниками, намагається затягнути це кримінальне провадження… З вини Новікова захисник не зміг ознайомитися із матеріалами кримінального провадження. Ми це врахуємо… Доведено, що попередній захисник Іскоростенський свідомо маніпулював, вводив в оману суд, що він начебто на карантині, зводив ці клопотання про відкладення до затягування часу. З Новіковим вони спілкувалися, значить, це була позиція самого обвинуваченого Новікова», – заявив прокурор і передав суддям розписку, що адвокату Загорняк вручено всі сканкопії документів.

У відповідь захисниця Новікова обурилась, що прокурор не запам’ятав її прізвища і двічі по-різному називав, перекручуючи. Мовляв, як тоді вона має так швидко вивчити 250 томів матеріалів справи.

У минулому засіданні суд з метою дотримання строків розгляду справи призначив Новікову адвоката з центру безплатної правової допомоги, роз’яснивши, що, окрім того, він може найняти собі адвоката власним коштом.

Раніше обвинувачений Новіков відмовився від послуг адвоката Дмитра Іскоростенського, який чотири рази не прибував у засідання, посилаючись на карантин і самоізоляцію в Рівненській області. Згодом з’ясувалося, що самоізоляція Іскоростенського закінчилась і він приїхав до Києва, але не прийшов в суд, бо нібито не встигав на 9 ранку. Прокурори після засідання зафіксували, що Іскоростенський спілкувався з Новіковим без маски біля Макдональдса, недалеко від Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, що ексголова ДФС Роман Насіров і директор Департаменту погашення боргу ДФС Володимир Новіков звинувачуються у  зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *