Суд не повернув пістолети, гроші і телефони з кабінету екссудді Чернушенка

Шевченківський суд не задовольнив скаргу адвоката на бездіяльність слідчого Державного бюро розслідувань.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на ухвалу від 7 травня.

Адвокат оскаржував неповернення тимчасово вилученого майна під час проведення обшуку у справі колишнього голови Апеляційного суду Антона Чернушенка.

Ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду Чернігова від 18.06.2015 року надано дозвіл на обшук у приміщенні Апеляційного суду м. Києва.

На підставі вказаної ухвали під час обшуку вилучено два пістолети, жорсткий диск, дискети, компакт-диск, відеокасету, два флешнакопичувачі, талони на пальне загальним обсягом 14500 літрів, 6500 доларів США і 25915 грн., 2 мобільні телефони, системний блок та документи. Прямий дозвіл на вилучення вказаного майна не надавався, арешт не накладено.

Але під час розгляду скарги заявник не надав жодних фактичних даних, що його клієнт є власником чи володільцем цього майна.

Крім того, до скарги не додано документів, що це майно дійсно є тимчасово вилученим під час обшуку. Посилаючись на ухвалу Новозаводського районного суду Чернігова від 18.06.2015, захисник не надав копію цього рішення. Натомість у матеріалах справи була тільки роздруківка ухвали із реєстру судових рішень, яка опублікована для загального доступу та не містить деяких суттєвих даних. Суд зазначає, що така роздруківка не є копією судового рішення у розумінні ст.99 КПК і не містить повного тексту документу.

У 2016 році адвокат вже звертався до Печерського суду і просив зобов’язати слідчого ГПУ Суса повернути ті самі речі. Тоді повідомлялося, що вони були вилучені із кабінету № 1606, яким користувався голова Апеляційного суду Чернушенко. За версією слідчих, саме в цьому кабінеті він давав вказівки невстановленим службовим особам Апеляційного суду Києва про необхідність незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. Інформацію щодо прийняття конкретних рішень у конкретних судових справах Чернушенко нібито отримував у телефонних повідомленнях від свого сина.

Нагадаємо, що саме колишній слідчий ГПУ Дмитро Сус у 2015 році проводив показовий обшук у кабінеті тодішнього голови Апеляційного суду. Сус начебто знайшов у Чернушенка вже наперед виготовлену ухвалу у справі щодо компанії «Нафтогазвидобування».

У 2018 Чернушенка звільнили з посади, оскільки з серпня 2015 року він не ходив на роботу з невідомих причин та фактично припинив виконувати свої обов’язки. Після обшуків і повідомлення про підозру суддя зник та перебуває в розшуку, за останньою інформацією, проживав у Росії.

24 грудня 2019 Печерський суд за зверненням адвоката Чернушенка встановив слідчим ДБР строк у два місяці для завершення досудового розслідування і прийняття рішення про закриття справи або скерування її до суду. Прокурор оскаржував це рішення у Житомирському апеляційному суді. 6 травня суд повернув скаргу прокурору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email