Суд не відвів прокурора, якого Насіров звинуватив у брехні

Шевченківський суд відмовив екс-голові ДФС Роману Насірову у відводі прокурора антикорупційної прокуратури Андрія Перова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Насіров розкритикував поведінку прокурора.

«Відверто каже неправду в залі суду. Я не можу залишити цей факт без уваги. Це вже багато разів так було. Що робить прокурор Перов? Він каже, що то судове засідання, яке він зірвав, не з’явившись у засідання суду 11 травня, коли повинні були розглядатися декілька клопотань сторони захисту і важливо було розглянути їх саме в той день, а не відтерміновувати…

Він каже, що він все-таки з’явився і зіткнувся зі мною в дверях. Це була відверта неправда. А краще сказати – брехня!

Посвідчити цей факт дуже просто – витребувати записи з камер спостереження і там буде повне підтвердження тому, що прокурор… в засіданні суду каже неправду. Точно так же він викладає факти в своїх клопотаннях. Минулого разу в засіданні ми наводили приклади, як раз за разом прокурор Перов каже неправдиві дані. Шановна колегія, прошу Вас задовольнити відвід і відвести прокурора Перова!».

Прокурор Перов

Захисники та обвинувачений Новіков заяву підтримали.

«Я разом з Романом Насіровим виходив з будівлі суду. Перова я теж не зустрічав», – додав адвокат Олександр Лисак.

Прокурор проти відводу заперечував.

«Я зауважив, що я зіткнувся зі стороною захисту на виході з суду. Привітався я з паном Насіровим на виході. За руку я привітався з паном Дорошенком. Вихід з суду – ось він біля сходів… Я докладав всіх зусиль, щоб прибути до суду. З причин, незалежних від мене, я, на жаль, не зміг встигнути вчасно, про що я перепрошував у минулому засіданні… Кодекс передбачає не просто інші підстави [для відводу], а інші підстави, які свідчать про мою упередженість. Чим я міг проявити упередженість у даному судовому засіданні, я не почув», – сказав Перов.

Після виходу із нарадчої кімнати судді повідомили, що підстав для відводу не вбачають.

Прокурор продовжив читати обвинувальний акт. За словами прокурора, в кінці засідання він зупинився на 245 із 774 сторінок.

21 травня суд витратив на справу Насірова близько 3 годин.

Наступне засідання призначено на 30 травня на 9.00.

Обвинувальний акт читають у повному обсязі, оскільки на цьому наполягав Насіров та його адвокати. Водночас захист просив слухати справу у розумні строки і призначати засідання частіше, але судді стверджують, що це неможливо через завантаженість суду.

Нагадаємо, що в минулому засіданні суд зобов’язав Державну міграційну службу м.Києва повернути екс-голові ДФС Роману Насірову внутрішній паспорт громадянина України і скасував арешт годинників дружини Насірова.

Як відомо, Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Справу Насірова слухає колегія суддів Шевченківського суду Києва у складі Володимира Бугіля, Лідії Щебуняєвої і Оксани Хардіної. Суддя Андрій Трубніков – запасний.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *