Суд покарав підприємця, який викручував руку журналістці під час сюжету про маски

Старокостянтинівський суд Хмельницької області виніс вирок за заподіяння журналістці легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 жовтня.

Подія трапилась 24 березня 2020 року на початку карантину. Журналістка каналу «NEWSONE» з оператором, знімаючи сюжет про торгівлю масками і медпрепаратами, зайшли у магазин на другому поверсі торговельного центру «Мега» у місті Красилів Хмельницької області.

Підійшовши до прилавку, журналістка взяла упаковку із медичними масками, на якій був цінник, та представившись продавцю журналістом телеканалу поцікавилась продажем і походженням медичних масок. Чоловік сказав, що маски не продаються, хоча на них є цінник магазину.

Журналістка з метою встановлення законності продажу масок почала телефонувати у поліцію на лінію «102».

Обвинувачений підбіг до жінки, схопив її за руку і, стискаючи пальці, вирвав упаковку масок.

У потерпілої був крововилив на руці і розтягнення зв’язок міжфалангових суглобів пальців.

У судовому засіданні підприємець свою вину визнав частково: не заперечував, що, забираючи маски, міг заподіяти потерпілій тілесні ушкодження пальців. Водночас чоловік стверджував, що не бачив як жінка із мікрофоном, на якому зображено позначення телеканалу «NEWSONE» та з телеоператором, який тримав відеокамеру, увійшли до приміщення магазину, та не чув, що вона представилась журналістом телеканалу, оскільки у цей час спостерігав за покупцями на моніторі біля каси.

Обвинувачений говорив, що мав сумніви, що громадянка дійсно є журналістом. Між ними виник конфлікт з приводу того, що вона взяла пакет з масками з касової зони, які там опинився помилково, оскільки не були призначені для продажу, а лише для службового користування. Він вирішив забрати у пакет із масками, потягнувши їх на себе ривком, пальці потерпілої не розгинав та не викручував. Частково відшкодував потерпілій 10 тисяч гривень, оскільки усвідомив, що його діями завдана моральна шкода.

Але суд вирішив, що чоловік точно знав, що перед ним журналістка. Це підтверджується відеозаписами, які збереглися у знімальної групи. На відео видно, що потерпіла бере з вітрини біля каси упаковку з масками та представляється журналісткою телеканалу, а потім по телефону повідомляє, що її побив продавець магазину.

Також відеозаписи камер спостереження магазину добровільно надав обвинувачений як власник. Із цього відео вбачається, що підприємець підходить впритул до потерпілої ззаду, намагається забрати упаковку з масками, які журналістка тримає у лівій руці разом із мікрофоном. Обвинувачений забирає маски, а мікрофон падає на підлогу.

Суд визнав чоловіка винним і призначив 2 роки позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік.

Також суд визнав моральну шкоду в сумі 20 тисяч гривень. Враховуючи, що обвинувачений вже відшкодував половину суми, то з нього стягується лише 10 тисяч.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *