Суд повернув $260 тис. фігуранту бурштинової справи, якого звинувачують у підкупі слідчого ГПУ

Печерський суд Києва скасував арешт $260 тис. і 330 тис. грн у справі про підкуп старшого слідчого Генеральної прокуратури.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням  на ухвалу суду від 21 листопада.

З грудня 2015 року відділ Головного слідчого управління ГПУ розслідував справу щодо організованої групи, яка налагодила незаконний видобуток бурштину та його реалізацію за кордоном, в Китайській народній республіці, Об’єднаних Арабських Еміратах та ін. За даними слідства, за хабарі бурштин пропускали через кордон поза митним контролем. Проводились обшуки в осіб, причетних до цієї діяльності, за місцем можливого зберігання каміння, тощо.

У жовтні 2016 року за підозрою у передачі хабара посадовцю ГПУ був затриманий Олександр Михнюк, який начебто неодноразово висловлював слідчому ГПУ пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 200 тисяч доларів.

27 жовтня 2016 року в службовому кабінеті Головного слідчого управління ГПУ Михнюк нібито передав слідчому частину хабара в сумі 30 тис. доларів за повернення вилученого під час обшуку мобільного телефону IPHONE 6, мисливського карабіну Форт 202 та 191,7 кг незаконно видобутого бурштину, шляхом заміни на каміння бурштину такої ж ваги дрібних фракцій, що не становить значної цінності. Чоловіка одразу затримали.

За матеріалами справи, гроші пропонували старшому слідчому в особливо важливих справах 4 відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ ГПУ Максиму Вишнякову.

У помешканні підозрюваного знайшли  260 тис. доларів і 330 тис. грн, на які було накладено арешт з метою забезпечення конфіскації майна. Слідчими перевірялося джерело походження коштів. Допускалося, що їх планували використати для надання неправомірної вигоди службовим особам ГПУ.

Ще в листопаді 2016 при розгляді судом клопотання про накладення арешту адвокат стверджував, що гроші ці належать не його клієнту, а третій особі, з якою 26.06.2016 було укладено договір зберігання.

Прокурор же повідомив, що підозрюваний при обшуку говорив, що це його гроші. Дружина підозрюваного на допиті сказала, що гроші вилучені з сейфу належать її чоловіку. Михнюк підозрюється за ч. 3 ст. 369 КК, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 4 до 8 років, з додатковим покаранням у вигляді конфіскації майна або без такої. Прокурор припускав. що договір міг бути фіктивним.

Суд кошти арештував і зазначив, що копія договору зберігання має бути перевірена слідчими на достовірність.

У березні 2017 обвинувальний акт щодо пропозиції хабара слідчому ГПУ надійшов до суду.

07 лютого 2018 року Печерський районний суд Києва ухвалив стягнути заборгованість за цим договором.

Позов подав деякий Луговський Олександр Володимирович, який повідомив, що укладав з Олександром Михнюком договір зберігання грошей. В судове засідання позивач та його представник не з’явились, просили розглядати справу без них. Михнюк також не прийшов, але повідомив, що заявлені позовні вимоги визнає в повному обсязі.

8 червня 2018 року Печерський суд скасував арешт коштів у зв’язку з необхідністю виконання судового рішення про стягнення заборгованості. Суд вирішив, що Михнюк не є власником цих грошей і не був на час їх вилучення і тому немає підстав для їх арешту з метою забезпечення конфіскації майна. Але в Генпрокуратурі відмовилися виконувати ухвалу суду, оскільки там не було зазначено, якій особі слід повернути кошти.

21 листопада суд роз’яснив, що гроші мають повернути громадянину Михнюку, в квартирі якого їх було вилучено.

 

 

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *