Суд призначив Тупицькому 45 тисяч гривень застави, бо закон не дозволяє більше

Подільський суд Києва визначив (екс)голові Конституційного суду Олександру Тупицькому максимально можливу заставу для нетяжких злочинів.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Інформація про застосування запобіжного заходу Тупицькому викликала обурення в соцмережах з приводу дуже малого розміру застави.

Але, по-перше, саме таку заставу просили прокурори Олексій Донський і Олександр Новіков. І сума застави була відома ще з березня цього року, оскільки запобіжний захід не могли обрати 7,5 місяців.

По-друге, більший розмір застави не дозволяє призначити Кримінальний процесуальний кодекс.

Попри гучні заяви і публікації в ЗМІ, Тупицькому інкримінують нетяжкі злочини і серед них, наприклад, немає хабарів.

Нагадаємо, мова про частину 2 статті 384 Кримінального кодексу, а саме дачу неправдивих показань у поєднанні зі штучним створенням доказів захисту. За це Тупицькому загрожує максимально до 5 років позбавлення волі.

Другий злочин — стаття 386 Кримінального кодексу, а саме підкуп свідка з метою відмови від дачі показань. Це кримінальний проступок, за який можна притягнути до відповідальності протягом 2 років з моменту скоєння. У даному випадку строк вже сплив.

Розмір застави регулюється частиною 5 статті 182 Кримінального кодексу і щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні нетяжкого злочину застава визначається у межах від 1 до 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 45 тисяч 400 гривень — це і є 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на перше півріччя цього року, коли справу скеровували до суду.

У виключних випадках, якщо суддя встановить, що застава у зазначених межах не є ефективна для особи, яка обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, то застава може бути призначена у розмірі, який перевищує 80 чи 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Більше про справи Тупицького читайте на нашому сайті і якщо Ви за якісне інформування без маніпуляцій, то підтримайте нас фінансово.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *