Суд реанімував справу Злочевського, бо не допитали нардепа Чорновол

Суд скасував постанову прокурора про закриття справи екс-міністра екології Миколи Злочевського, оскільки не допитана заявник – народний депутат Тетяна Чорновол.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду Києва від 15 червня.

10 червня 2015 року Тетяна Чорновол звернулася до Генеральної прокуратури щодо неправомірних дій службових осіб Міністерства екології та природних ресурсів при видачі у 2010-2012 роках спеціальних дозволів на користування надрами ТОВ «Парі», ТОВ «Ексо-Північ», ТОВ «Перша українська газонафтова компанія», ТОВ «Алдеа-України», ЗАТ ВК «Укрнафтобуріння», ТОВ «Кримтопенергосервіс», ТОВ «Газойлінвест», ТОВ «Компанія Азов-ойл», ТОВ «Надрагаз», ПАТ «Техноресурс». У заяві йшлося, що Міністром екології видавало дозволи на розробку надр газу фірмам, які контролювалися міністром Злочевським.

У подальшому ця справа розслідувалась Національним антикорупційним бюро.

1 серпня 2017 року процесуальний керівник – прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за відсутністю складу злочину.

Чорновол стверджує, що постанову про закриття провадження отримала лише 2 травня 2018 року, що підтверджується супровідним листом Національного антикорупційного бюро. Додамо, що про факт закриття справи раніше було відомо зі ЗМІ.

На думку Чорновол, у справі не проведено належного досудового розслідування і рішення про закриття є передчасним. Чорновол вказувала, що не було допитано екс-міністра Злочевського, не допитано її як заявника, а також не проведено слідчих та процесуальних дій на встановлення завданих державі збитків незаконною видачею дозволів на користування надрами та їх фактичної експлуатації. Судом викликався представник НАБУ, однак в судове засідання такий не з’явився і про причини своєї неявки не повідомив. Від антикорупційної прокуратури в суд також ніхто не прийшов.

Встановлено, що НАБУ допитувались як свідки керівники компаній, яким були видані спецдозволи, і вони показали, що дозволи отримували відповідно до вимог законодавства, а Злочевський жодної участі у господарській діяльності компаній не брав.

Також як свідки допитувались члени комісій, які приймали рішення про видачу спеціальних дозволів на надрокористування. Вони говорили, що при розгляді відповідних заяв діяли відповідно до вимог чинного законодавства, а Злочевський чи інші службові особи Міністерства екології та природних ресурсів у їх діяльність не втручалися.

Підставою для скасування постанови про закриття справи суд назавав саме те, що НАБУ не допитало Тетяну Чорновол як заявника. Тим більше, що вона повідомила, що має документи, які мають значення у справі. Суд зазначив, що після допиту Чорновол детективи з’ясують закривати справу провадження чи проводити розслідування далі.

Тетяна Чорновол є народним депутатом від «Народного Фронту», раніше була журналістом, займалась журналістськими розслідуваннями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *