Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і колишнім співзасновником ТОВ «Віктор Д» Леонідом Іпатенком.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Приморського райсуду Одеси від 18 січня.
За матеріалами справи, у кінці травня 2014 група осіб домовилась незаконно заволодіти часткою компанії «Віктор Д» у ТОВ «Промтоварний ринок», що становить 28,49%. Зловмисники нібито підробили підпис власниці фірми Ірини Чернат на договорі купівлі продажу від 23.05.2014.
Обвинувачений визнав свою вину у пособництві у незаконному заволодінні майном підприємства (ч.5 ст. 207 КК і ч.2 ст. 206-2 КК), а також у сприянні приховування цього злочину через оформленння майна на себе, що передувало його легалізації (ч. 2 ст. 209 КК).
Суд покарав його штрафом у 425 тис грн.
Суд покарав його штрафом у 425 тис грн.
Матеріали щодо спільника Іпатенка виділено в окреме провадження.
У 2014 році новими засновниками «Віктор Д» стали Леонід Іпатенко і Роман Максименко. Сьогодні єдиним засновником є Добрянський Віктор Андрійович.
31 жовтня 2017 року суд арештував частку Добрянського в «Промтоварному ринку», оформлену на компанію «Віктор-Д».
«В ході проведення оперативно-розшукових заходів <…> стало відомо, що фактичне захоплення частки в статутному капіталі ТОВ «Промтоварний ринок» стало причиною незаконного отримання Добрянським та його спільниками великих сум грошових коштів, які в подальшому були використані для фінансування та підтримки бойовиків терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», – йдеться в одній з судових ухвал у справі.
Однак 6 грудня Апеляційний суд Києва арешт скасував. Суд зазначив, що слідчий СБУ не надав жодного доказу, що «Віктор Д» здійснювало обготівкування коштів, отриманих як оплата за оренду приміщень ринку, і в подальшому вивозили гроші на території, що контролюються терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР» для їх фінансування та підтримки.
Сам Віктор Добрянський з даними СБУ не погоджується. За його словами, він сам показав про виведення коштів з ринку та підтримку «ДНР» / «ЛНР», але структурами Іванющенка.
За версією слідства, Добрянський, діючи у змові з невстановленими особами, нібито підробив договір купівлі-продажу «Віктор Д», власницею якого була його мати. Як видно з згаданого вище вироку, його співучасниками могли бути Леонід Іпатенко та Роман Максименко, які деякий час були засновниками фірми.
Так, один з цих екс-засновників на допиті свідчив, що частку у підприємстві оформив на себе на прохання Добрянського, а ніякої діяльності від імені компанії не вів і де її офіс не знає.
До 2013 року компанія «Віктор Д» належала Добрянському Віктору Леонтійовичу – першозасновнику ринку. Після його смерті фірма була записана на прийомну дочку Ірину Чернат. Але на підприємство також претендувала вдова покійного, вона вважала, що на Ірину «Віктор Д» записали тимчасово.
2 червня 2014 Ірина Чернат нібито подарувала компанію «Віктор Д» своєму сину – Добрянському Віктору Андрійовичу. Ірина Чернат зверталась до суду і стверджувала, що договір дарування не підписувала і її підпис підроблений. Пізніше вона сама від позову відмовилась, а судитися з Добрянським-молодшим продовжила його бабуся.
За даними СБУ, Добрянський-молодший мав відношення до кіпрської компанії Redbeys Holdings Limited, на яку в грудні 2015 року переоформили частку в «7 кілометрі». Тоді зборами акціонерів з числа співвласників ринку було виключено компанію «Капітал Фінанс М» Бориса і Тетяни Мельничуків (останніх на збори не запросили). Відібрані 28,5% акцій купила маловідома кіпрська компанія Redbeys Holdings Limited. Але Мельничукам вдалося скасувати рішення партнерів по бізнесу і повернути свої акції.
Як відомо, на ринку «7 кілометр» не перший рік тривають корпоративні конфлікти.
У 2010 році акціонери відступили 25% компанії сина народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Пізніше з’явилася інформація, що це сталося під тиском і за цим епізодом було зареєстроване кримінальне провадження.
У грудні 2017 співвласниця ринку Ірина Чернат програла позов про визнання недійсним договору дарування акцій компанії Іванющенка. Вона стверджувала, що відступила 4,5% статутного капіталу через тиск і погрози і посилалася на зареєстроване кримінальне провадження. Але суд вирішив, що її вимоги будуть обгрунтовані тільки, коли у справі з’явиться обвинувальний вирок.
На сьогодні ринком «7 кілометр» (ТОВ «Промтоварний ринок») володіють Ірина Чернат (15%), ТОВ «Віктор Д» Віктора Добрянського-молодшого (28,5%), ТОВ «Капітал Фінанс М» Бориса та Тетяни Мельничуків ( 28,5%), а також кіпрська компанія Kittep Limited, що раніше належала сину Іванющенка (27,5%).
Ринок «7 кілометр» – другий за величиною оптово-роздрібний ринок після харківського «Барабашово» і один із найбільших у Східній Європі. Площа – 110 га.
Ринок «7 кілометр» – другий за величиною оптово-роздрібний ринок після харківського «Барабашово» і один із найбільших у Східній Європі. Площа – 110 га.