Суд виправдав чоловіка, який погрожував журналісту пістолетом

Новокаховський міський суд Херсонської області виправдав чоловіка від обвинувачень у погрозі вбивством і насильством щодо журналіста.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 листопада.

Інцидент трапився у вересні 2019 року, коли журналіст приїхав знімати репортаж про забудову торгівельного кіоску.

Обвинувачений працював бригадиром будівельників. У післяобідню пору він приїхав на об’єкт, де зустрів двох незнайомців, один із яких потерпілий. Побачивши його чоловіка вигукнули «О, ще один будівник!», а на запитання, що вони тут роблять, начебто почали грубіянити, кричати «Відійди!», а потерпілий став його штовхати, нецензурно лаятись, а потім ще й вдарив рукою в обличчя. Обурившись, будівельник повернувся до свого автомобіля та узяв для самозахисту пістолет онука, яким той грався напередодні під час відпочинку їх сім’ї на природі та забув його в машині. Не з’ясувавши, хто ці люди, будівельник сів у свій автомобіль та поїхав. У суді чоловік запевняв що те, що потерпілий є журналістом він взагалі не знав, байджа не бачив, посвідчення потерпілий не пред’являв.

Потерпілий під час допиту в суді показав, що працює позаштатним журналістом Новокаховських газет: «Час» та «Дніпровський проспект». Того дня на прохання жителів міста він прийшов на місце будівництва і разом із товаришем, за власною ініціативою, не маючи редакційного завдання, знімав відеорепортаж для «Ютуб» і місцевої газети, оскільки аналогічні випадки зведення магазинів у недозволених місцях це не перший випадок у Новій Каховці. Коли обвинувачений приїхав на об’єкт, то потрапив «до кадру», а тому він сказав йому не заважати, у відповідь на що обвинувачений направив на них пістолет зі словами «Вас потрібно постріляти». Щоб захиститись, він вдарив обвинуваченого в обличчя, після чого вони ще посперечались, чоловік сів у свій автомобіль та поїхав.

Потерпілий сам визнав, що обвинувачений, мабуть, не знав, що спілкується із журналістом, а вважав його одним з місцевих мешканців або звичайним блогером, оскільки він йому не представлявся, журналістське посвідчення не показував, бейджа на одежі не мав, а зйомку репортажу проводив на мобільний телефон, закріплений на штативі.

Свідок, який допомагав журналісту записувати сюжет також розповів, що потерпілий не мав бейджа, не показував посвідчення і журналістом обвинуваченому не представлявся.

Обставини підтверджується і відеозаписом події, який надав сам журналіст.

Відповідно до висновку експерта, вилучений револьвер марки «Safari РФ 431», не є вогнепальною зброєю.

Суд визнав злочин недоведеним, тому що обвинувачений не знав, що потерпілий є журналістом.

Пояснення потерпілого, що будівельник гіпотетично міг його знати, оскільки, можливо, раніше бачив його репортажі та публікації в газетах, інтернеті, є тільки припущенням, яке жодним доказом не підтверджується. Суд зазначив, що сама по собі належність особи до журналістської професії не означає обов’язкове упізнавання її всіма оточуючими.

Суд виправдав чоловіка за відсутністю в його діях складу злочину.


Фото – скріншот із відеозапису події, сайт  «Мост»

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *