Шевченківський районний суд міста Києва виправдав колишнього заступника генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Костянтина Захаренка у справі про підробку документів і блокування роботи підприємства у 2014 році.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 жовтня.
У червні 2010 року Костянтин Захаренко був призначений заступником гендиректора Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (державний оператор зв’язку, який забезпечує трансляцію державних теле- та радіоканалів на території України). Навесні 2014 року у нього виник конфлікт із новим керівництвом Концерну, призначеним після Євромайдану. З травня по вересень він на роботу не виходив і перебував то на лікарняному, то у відпустках.
29 вересня 2014 року під Концерном РРТ відбувся мітинг. Костянтин Захаренко із групою невстановлених осіб проник на територію підприємства і зачитав підроблену ухвалу Тельманівського районного суду Донецької області про відсторонення від роботи гендиректора Концерну Олександра Півнюка. Далі він призначив самого себе виконуючим обов’язки генерального директора і видав декілька наказів по підприємству.
Під час сутичок були зламані дві дверні засувки і пошкоджені одні двері. Протестувальники облили водою кількох представників керівництва підприємства і побили журналіста, який висвітлював ці події. Коли наступного дня Захаренко прибув «на роботу» його затримали працівники міліції.
Під час процесу підсудний свою вину не визнав. За його версією, у нього дійсно був конфлікт із новим керівництвом Концерну, оскільки влітку 2014 року воно нібито продовжувало фінансувати підрозділи, які залишилися на окупованій території Донецької та Луганської областей і транслювали канали з антиукраїнською пропагандою. 29 вересня один із працівників підприємства повідомив йому, що в канцелярії знаходиться ухвала суду про відсторонення генерального директора і керівництво відмовляється її реєструвати. Оскільки документ мав усі необхідні реквізити, печатку та підпис судді, Захаренко прийняв його за справжній, зачитав і наполіг на реєстрації. Жодного умислу блокування роботи Концерну і припинення трансляції сигналу він не мав.
У суді свідки не змогли підтвердити, що саме Захаренко віддавав накази протестувальникам. Прокурор не надав оригінал ухвали Тельманівського райсуду і оцінити її не вдалося. Жодних закликів про припинення роботи Концерну Захаренко не висловлював і під час подій трансляція сигналу не переривалася. Тому суд визнав його вину недоведеною і виніс виправдувальний вирок.