Суд виправдав колишню начальницю відділу обслуговування платників Харківської об’єднаної державної податкової інспекції.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 7 листопада.
У 2017 році чиновниця начебто виказала пропозицію, що за винагороду не буде проводити перевірку і прискорить видачу ТОВ «Енергетична компанія «Соціальна альтернатива» свідоцтва платника податку на додану вартість. Спочатку йшлося про 10 тис. грн, але потім суму зменшили до 5 тисяч. У лютому 2017 їй в автомобілі начебто передали гроші і відбулося затримання. З кишень жінки вилучили мічені купюри.
У судовому засіданні обвинувачена свою вину не визнала, від надання показань відмовилася, пояснивши, що мала місце провокація, спланована правоохоронними органами.
Адвокат звертав увагу на активні дії заявника, який наполегливо ініціював зустрічі з обвинуваченою, при цьому сам був достеменно обізнаний, що ТОВ «Енергетична компанія «Соціальна альтернатива» вже присвоєно статус платника ПДВ без жодної винагороди, свідоцтва платників ПДВ фіскальними органами не видаються. Заявник систематично співпрацює з правоохоронними органами та створює приводи для розслідувань аналогічного характеру. Також адвокат стверджував про недопустимість доказів і порушення права на захист, повідомив, що поняті на той момент які на момент проходили практику в прокуратурі, що створює сумніви в їх неупередженості.
Суд погодився з доводами захисту і визнав недопустимими доказами результати НСРД, тому що ухвали на їх проведення були відкриті захисту тільки під час розгляду справи в суді. Також суд визнав порушення права на захист. На відео не зафіксовано роз’яснення підозрюваній її прав. Крім того, із запису затримання видно, що жінка від початку наполягала на присутності адвоката, але слідчий знехтував цим і продовжив обшук. Відтак протоколи затримання і обшуку визнані недопустимими доказами.
Суду було надано два висновки експертизи щодо наявності на змивах з рук жінки слідів хімічного барвника, яким обробили гроші. Експерт від Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса барвника не знайшов. А через півтора місяці експерт Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС виявив на тампоні зі змивом з долоні правої руки речовину, що світилась жовто-зеленим кольором.
Другий експерт у висновку зазначав, що в нижній частині упаковки, в якій знаходився ватний тампон зі змивом з правої руки, він помітив невеликий отвір діаметром близько 3 мм. При освітленні цього отвору УФ-променями спостерігається люмінесценція жовто- зеленого кольору. Перший експерт в суді підтвердив, що раніше пакет був цілісний. Відтак суд визнав висновок другої експертизи недопустимим доказом.
Суд виправдав жінку за відсутністю достатніх, належних та допустимих доказів скоєння злочину.
Справу розслідували слідчі прокуратури Харківської області.