Суд виправдав співвласника «7 кілометра» від звинувачень у захопленні частки ринку

Приморський районний суд м. Одеси виправдав Віктора Добрянського за недоведеністю вчинення злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 квітня.

Добрянський є директором і засновником  ТОВ «Віктор Д», якому належить 28,5% у ТОВ «Промтоварний ринок» («7 кілометр»).

За версією СБУ, у травні 2014 року Добрянський, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, організував підробку підписів своєї матері Ірини Чернат у договорі про відступлення частки у статутному капіталі ТОВ «Віктор Д» і заволодів статутним капіталом підприємства.

У червні 2014 «Віктор Д» переписали на Леоніда Іпатенка і Романа Максименка, а згодом знову оформили на Добрянського. У цьому слідчі вбачали ознаки відмивання і легалізації майна.

У січні 2018-го суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та Леонідом Іпатенком, призначивши останньому штраф у 425 тис. грн.

Справу щодо Добрянського і Максименка було скеровано до суду окремо. Свою вину вони не визнавали. Добрянський в суді заявив, що справа сфальсифікована з метою тиску на нього і захоплення підприємства, що почалося ще у 2010 році з боку кримінального угрупування, яке взяло під контроль ринок.

У 2018 році експерти зробили висновок про підробку підписів матері Добрянського.

Але в суді жінка дала показання, що сама підписала договір про відступлення прав на компанію своєму синові. А подати заяву про скасування реєстраційних дій її нібито змусив юрист юридичної фірми «АНК», який представляв інтереси акціонера, що ввійшов на підприємство у 2010 році. Ім’я акціонера у вироку приховано, але ним може бути або син Юрія Іванющенка або Іван Аврамов. У 2017 Марти Добрянського вже заявляла, що через тиск і погрози її змусили відступити 4,5% у ТОВ «Промтоварний ринок» компанії Іванющенка.

Крім того, суд встановив, що зразки почерку для почеркознавчої експертизи були відібрані з порушеннями КПК. Такі зразки мають отримуватися у порядку тимчасового доступу, на підставі ухвали суду. Натомість були використані зразки, надані керівництвом ТОВ «Промтоварний ринок» за запитом слідчого. Тому суд визнав дані почеркознавчої експертизи недопустимим доказом.

Заявником у справі була бабуся Добрянського, яку також консультував юрист фірми «АНК». Бабуся по суті вимагала переоформлення частки ринку на неї.

Крім того, в січні 2019 вирок з затвердженням угоди про визнання винуватості Іпатенка, якого вважали спільником Добрянського, скасували. Адвокат Добрянського оскаржив вирок як такий, що порушує права його клієнта.

На ринку «7 кілометр» не перший рік тривають корпоративні конфлікти.

29 грудня 2018 року повідомили підозру також співвласнику ТОВ «Промтоварний ринок» Борису Мельничуку. За версією слідства, у 2010 році Мельничук схилив решту акціонерів поступитися акціями і виділити сину нардепа Арсену Іванющенку та Івану Аврамову 25% ринку.

На сьогодні ринком «7 кілометр» (ТОВ «Промтоварний ринок») володіють Ірина Чернат (15%), ТОВ «Віктор Д» Віктора Добрянського (28,5%), ТОВ «Капітал Фінанс М» Бориса та Тетяни Мельничуків ( 28,5%), а також кіпрська компанія Kittep Limited, що раніше належала сину Іванющенка (27,5%).

Одеський «7 кілометр» – другий за величиною оптово-роздрібний ринок після харківського «Барабашово» і один із найбільших у Східній Європі. Площа – 110 га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *