Суд затвердив угоди директорам «прокладки» на поставках Укробронпрому оточення Порошенка

Солом’янський суд Києва затвердив угоди про визнання винуватості двох ексдиректорів і засновників ТОВ «Оптимумспецдеталь» Володимира Волохача і Романа Чуби.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 жовтня.

Не пізніше 08.05.2015 особа, яка має досвід у сфері постачання товарів, зокрема для підприємств оборонної галузі і джерело отримання комплектуючих, ринок яких на території України відсутній або вкрай обмежений, та особа, яка має досвід роботи в державних підприємствах – учасниках Державного концерну «Укроборонпром», розробили схему постачання комплектуючих для військової техніки для державних підприємств – учасників Концерну та ухилення від сплати податків з таких операцій.

Зловмисники підшукали ТОВ «Юридична компанія «Оптімум», яку потім перейменували в «Оптимумспецдеталь». На підприємство вони поставили директором і засновником спочатку Волохача, а згодом, у зв’язку із наростаючою увагою правоохоронних органів, змінили його на Чубу.

У 2015-2016 рр. «Оптимумспецдеталь» підписала договорів на поставу військової техніки і комплектуючих на суму понад 121 млн грн з Житомирським, Харківським, Київським, Ізюмським бронетанковими заводами, а також Харківським заводом спеціальних машин.

Оскільки товар легального джерела походження не мав, то «Оптимумспецдеталь» маскувала його походження через оформлення безтоварних операцій із низкою суб’єктів господарювання, що дозволило безпідставно сформувати податковий кредит у сумі 25,7 млн грн. Крім того, внаслідок завищеної собівартості товарів занижено суму до оподаткування на 20,6 млн грн.

Волохач і Чуба як директори компанії «Оптимумспецдеталь» звинувачені в ухиленні від сплати податків та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Обвинувачені уклали угоди із заступником керівника антикорупційної прокуратури Грищуком. Вони беззастережно визнали свою вину і зобов’язалися давати показання, в тому числі, викривальні показання щодо злочинних дій інших учасників організованої групи.

За сукупністю злочинів обом чоловікам призначено по 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати деякі посади на 3 роки і з конфіскацією майна. Водночас їх звільнено від відбування покарання у виді позбавлення волі та конфіскації майна з випробуванням, якщо протягом 1 року вони не вчинить нового злочину.

Компанія «Оптимумспецдеталь» фігурувала у розслідуванні програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом». Журналісти з’ясували, що підприємство контролюється сином партнера Порошенка Олега Гладковського і помічником гендиректора концерну «Укроборонпром» Віталієм Жуковим. У розслідуванні оприлюднено переписка контролерів «Оптимаспецдеталі» про суми хабарів для податківців та правоохоронних органів.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *