Судді, якого судять за хабарництво, не вдалося переконати ВАКС у самоізоляції з ексдружиною

Вищий антикорупційний суд не скасував ухвалу про накладення грошового стягнення на суддю Ленінського суду Полтави Сергія Кононенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 3 серпня.

4 серпня до Кононенка застосували грошове стягнення у розмірі 2102 грн. у зв’язку з невиконанням обов’язку щодо прибуття за викликом до суду.

Пізніше суддя Кононенко попросив стягнення скасувати, пояснюючи неявку в судове засідання спільним проживанням із колишньою дружиною, яка 30 травня 2020 року повернулася додому спецрейсом з Анталії і перебувала на самоізоляції задля профілактики поширення та боротьби із епідемією COVID-19.

Події мали місце в 2020 році, а не в 2019, і тому факт спільного з колишньою дружиною проживання буде відображений в декларації за 2020 рік і не відображений у декларації за 2019.

Суду були надані квиток на ім’я ексдружини на авіарейс сполученням Анталія – Київ від 30.05.2020, та довідка із медзакладу про перебування жінки на самоізоляції після повернення із Туреччини.

Втім суд ці докази відкинув, оскільки вони не підтверджують перебування на самоізоляції самого обвинуваченого і об’єктивну неможливість для нього прибути за викликом у судове засідання.

За версією слідства суддя Ленінського райсуду Полтави Сергій Кононенко вимагав та одержав від представника за довіреністю у цивільній справі 5 тисяч гривень за винесення судового рішення.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *