Суддя Дарницького суду Києва Тетяна Шасна взяла самовідвід у справі Владислава Лукаша, колишнього командира батальйону ПМОП «Беркут» при ГУМВС України у Харківській області.
Заява про втручання в її діяльність розміщена на сайті Вищої ради правосуддя.
Суддя вела розгляд щодо Лукаша з 2017 року. У справі 170 потерпілих, з яких майже половина допитані і досліджені докази по їх епізодах. З огляду на резонанс справи засідання відбуваються щотижня.
Але 8 червня цього року суддя Щасна дізналась, що підозру повідомили її близькому родичу – чоловіку дочки.
Він підозрюється у незаконному перешкоджанні мирним зібранням, що вчинене службовою особою за попередньою змовою з іншими працівниками прокуратури.
«Нібито мій зять… 9.12.2013 відвіз позивача до суду, використовуючи своє службове становище та маючи знайомства у судовій владі, організував швидку та безперешкодну подачу позивачем позову до Окружного адмінсуду Києва, а також забезпечив швидке винесення судового рішення», – пояснила Щасна суть підозри.
У справі її родича визначена та повністю сама група прокурорів, що й у справі Лукаша.
Суддя зазначає, що її зятю інкримінують нетяжкий злочин зі строком давності 5 років. У 2013-2021 роках він до правоохоронних органів з цього приводу ні разу не викликався. Лише через 7 років йому повідомлено про підозру. А після заяви суддею самовідводу наступного дня її зятя викликали до ДБР для вручення клопотання про обрання запобіжного заходу.
Щасна вважає, що повідомлення підозри і клопотання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за злочин, по якому минули строки давності, є втручання у здійснення правосуддя. Очевидно, суддя має на увазі саме свою професійну діяльність.
Зять суддя Олександр Руденко станом на грудень 2013-го працював у прокуратурі Києва, а з 2014-го в Генеральній прокуратурі. Він звільнився з посади прокурора у 2017 році.
Дочка судді є прокурором Київської місцевої прокуратури № 4. З останньої декларації видно, що її чоловік працює в адвокатському об’єднанні «Могильницький та партнери».
Фото – Уніан