Повідомлено про підозру «заступниці голови Верховного суду ЛНР» окупаційної адміністрації Російської Федерації в Луганській області.
Про це інформує Офіс генпрокурора.
За даними слідства, у 2014 році діюча суддя апеляційного суду Луганської області, зрадивши присязі на вірність народу України, увійшла до складу робочої групи так званої «народної ради ЛНР», яка від імені окупаційної адміністрації РФ займалася створенням «власного законодавства».
Підозрювана взяла участь у розробці псевдозаконопроєктів «ЛНР»: «Цивільного кодексу», «Цивільного процесуального кодексу», «Земельного кодексу» та «Сімейного кодексу». Їх було передано до «народної ради ЛНР» та з метою легалізації опубліковано на тимчасово окупованій території.
У 2018 році громадянка України обійняла посаду «судді», а в подальшому – «заступниці голови Верховного суду ЛНР». У складі незаконно створеної судової гілки жінка до теперішнього часу сприяє представникам Російської Федерації у підривній діяльності проти України, здійснює «правосуддя» від імені окупаційної адміністрації РФ та ухвалює «судові рішення», що суперечать принципам Конституції та законодавчим актам України, порушуючи права людей, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області.
Суддя підозрюється за фактом вчинення дій, спрямованих на повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України, державної зради (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України).
Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваної у розшук та звернення з клопотанням до суду для здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування.
У повідомленні Офісу генпрокурора прізвище підозрюваної не зазначається. Але з відкритих джерел вбачається, що мова про колишню судді Апеляційного суду Луганської області Ніну Кравченко.
З лютого 1981 року до травня 1996 року Кравченко працювала народним суддею Ленінського районного народного суду міста Ворошиловграда, а з червня 1996 року — суддею Апеляційного суду Луганської області.
1 грудня 2014 року на адресу Вищої ради юстиції надійшла заява Кравченко, в якій вона просила звільнити її у відставку. Але Вища рада юстиції (ВРЮ) не здійснювала своїх повноважень у період з 11 квітня 2014 року до 4 червня 2015 року через відсутність складу зазначеного органу. Тому заяву Кравченко розглянули тільки у жовтні 2015-го. З’ясувалося, що Кравченко має необхідний для відставки судді стаж роботи, відтак попередньо планували внести подання до Верховної Ради України про звільнення її за власною заявою. Приблизно в цей час з інтернету стало відомо, що суддя Кравченко є одним із співавторів Цивільного, Цивільного процесуального та Сімейного кодексів «ЛНР». ВРЮ попросила Вищу квалфікомісію суддів перевірити Кравченко. Інформація підтвердилася і у 2017 році Кравченко звільнили за порушення присяги судді.