Суддя, якій дали 6 років в’язниці за хабар, продовжує ухвалювати рішення

Суддя Броварського суду Київської області Ганна Білик продовжує розглядати справи і виносити рішення, хоча вироком антикорупційного суду засуджена до 6 років позбавлення волі із забороною обіймати посади у сфері правосуддя на 3 роки.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані реєстру судових рішень.

Білик 3 червня визнали винуватою в одержанні 1000 євро хабара. Це вирок першої інстанції, який ще не був законної сили. Захист судді може подати апеляцію протягом 30 днів.

До набуття вироком законної сили обвинувачена Білик має запобіжний захід у вигляді застави – 84 тисячі гривень.

Суддю зобов’язали носити електронний браслет і повідомляти антикорупційний суд про зміну свого місця проживання.

Однак як видно із реєстру судових рішень, з 14 червня Білик продовжила виносити рішення. І після вироку в реєстрі з’явилося вже щонайменше 14 рішень цієї судді.

Білик розглядала справи і виносила рішення протягом всього часу, що її судили. Справу щодо Білик передали до суду ще в серпні 2017-го – спочатку до Деснянського райсуду столиці, а у жовтні 2019-го до Вищого антикорупційного.

У червні 2017 року Вища рада правосуддя тимчасово відсторонювала Білик від правосуддя. За законом ВРП може продовжити відсторонення судді на весь час розгляду справи до її завершення, але для цього потрібне звернення від прокуратури. Активісти «Автомайдану» пишуть, що у відкритих джерелах відсутня будь-яка інформація про те, що антикорупційна прокуратура подавала таке клопотання. Навпаки, в одному із рішень ВРП у межах дисциплінарного провадження зафіксовано, що рішення про відсторонення судді Білик ВРП не приймалося, а тому будь-яких підстав для тверджень про неможливість здійснення нею правосуддя немає.

З моменту передачі обвинувального акту до суду і до сьогодні у судовому реєстрі міститься 5773 рішення авторства судді Білик. Вона ухвалювала їх до 2 червня. Наступного дня, 3 червня, їй оголосили вирок. А з 14 червня Білик знову почала виносити рішення.

Зокрема, Білик є головуючою в колегії, якій передали резонансну справу про вбивство чотирьох поліцейських у селі Княжичі під Києвом, де обвинуваченими є інші п’ятеро працівників поліції. З 2019-го у цій справі не вдається завершити підготовче засідання. У вересні 2020-го головуючою у справі система авторозподілу визначила суддю Білик.

23 червня у справі про вбивство в Княжичах було призначено судове засідання. Однак його відклали через відпустку судді Білик. Про це у Фейсбук написав потерпілий у справі Олександр Орлов — батько загиблого поліцейського охорони Сергія Орлова.

«Сьогодні мало відбутися наше судове засідання, але о 09:24 подзвонив секретар судді Білик і повідомив, що судове засідання не відбудеться, так як суддя Білик у відпустці. Виникає питання: чому суддя призначає судове засідання на 23.06.2021 рік, знаючи, що у неї відпустка, адже графік відпусток складається на початку року. Просто суддя Білик, знала, що сім’я Орлових підніме питання, чому суддя, якій дали тюремне ув’язнення і за відсутності рішення апеляційного суду розглядає кримінальну справу щодо вбивства сина. Тому вона вирішила повідомити, що у відпустці. Згідно із законом, про скасування судового засідання повинні повідомляти заздалегідь. Як потерпілим з Хмельницької, Закарпатської, Луганської області підлаштуватися, адже вони вже в дорозі, і хто їм відшкодує моральні та матеріальні збитки», – написав Орлов.

Ще напередодні, 22 червня, суддя Білик була на роботі, бо на неї розподілялися судові справи. А вже 23 червня у звітах авторозподілу зазначається, що суддя у відпустці тривалістю менше 14 днів.

Ухвалюючи вирок, антикорупційний суд відзначив формат спілкування у службовому кабінеті Білик у позапроцесуальний спосіб і зверхню манеру розмови судді Білик із заявником та її пропозицією звертатися повторно, що створює враження зухвалості та безкарності такої поведінки. Тому колегія суддів ВАКС дійшла висновку, що призначення Білик покарання на рівні мінімальної межі санкції (5 років тюрми) не буде достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових злочинів.

На момент ухвалення вироку судді Білик виповнилося 64 роки. Граничний вік для перебування судді на посаді – 65 років (ст.126 Конституції).

Відповідно до закону, суддя, який має 20 років стажу роботи може вийти у відставку і отримувати за вибором пенсiю або звiльнене вiд сплати податку щомiсячне довiчне грошове утримання в розмiрi 80% заробiтної плати працюючого на посадi суддi. Але якщо обвинувальний вирок набуде законої сили, то суддя втрачає право на довічне грошове утримання.

20 липня 1992-го Ганна Білик була обрана на посаду судді Менського районного народного суду Чернігівської області. У 2002 році почала працювати суддею Броварського суду Київського області.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

1 thought on “Суддя, якій дали 6 років в’язниці за хабар, продовжує ухвалювати рішення

  1. Україна є мабуть одною країною в світі, у якій повністю знищена система правосуддя, у якій засуджений суддя виносить вироки “іменем України” , у якій людина , з якої не знята судимість , у МВС призначається на високу посаду , потім ця “вчена кива ” чухає бейцали на камеру у залі ВР і , при цьому, у МВС НІХТО не несе відповідальності за те, що кримінальний злочинець займав генеральську посаду у міністерстві ! Ось так, за 30 років з України зробили посьміховисько на весь світ !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *