Священник на протокол щодо карантину сказав: «Христос Воскрес» і його не покарали

Дарницький районний суд Києва не покарав настоятеля храму за порушення карантину.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 5 червня.

Згідно з протоколом поліції, настоятель 17.04.2020 о 16 год 27 хв. по вул. Тепловозна 1а/1 в Києві проводив релігійне зібрання, а саме богослужіння у церкві на території Дарницького кладовища, зібравши більше десяти вірян, а також перебував у громадському місті без засобів індивідуального захисту, чим порушив постанову Кабінету міністрів щодо карантину.

У протоколі зафіксовано, що настоятель по суті порушення сказав: «Христос Воскрес».

Суд з’ясував, що 17 березня 2020 року видано розпорядження Київської Архиєпархії щодо душпастирських викликів під час пандемії коронавірусу COVID-19. Там наголошується на необхідності виконання розпорядження цивільних органів влади та дотримання санітарних норм. Людей у зоні ризику (старшого віку, батьків з малими дітьми, осіб з ознаками респіраторних інфекцій, тих, хто недавно повернувся з-за кордону і хто з ними проживає) просять залишатися вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку. При цьому надано канонічну диспензу (звільнення) усім вірним Київської архиєпархії від обов’язку фізичної присутності на Божественній Літургії у неділі і свята, а залишено обов’язок брати участь у Божественній Літургії , яка транслюється сучасними засобами комунікації або принаймні однієї години спільної чи особистої молитви та читання Святого Письма. Також наголошено на необхідності дотримуватись припису державних органів щодо присутності на богослужінні не більше десяти осіб на відстані не менше 1,5 м один від одного.

Крім того, вже 24 березня глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у порадах єпископам церкви зазначив, що треба заохочувати вірних якнайбільше користати із трансляцій церковних служб. Страсні й великодні служби цього року в усій Католицькій Церкві служаться без участі вірних – заради безпеки, щоб зменшити контакт між людьми і не поширювати вірусів. Богослужіння належить правити в катедральних соборах і парафіяльних церквах, щоб створити людям можливість брати в них участь через соціальні мережі в прямому ефірі. Важливо, щоб ці служби зберігалися у відеоформаті, щоб вірні, які не можуть молитися в певній годині, мали змогу зробити це пізніше.

Суд зробив висновок, що із проаналізованих документів вбачається послідовна позиція глави УГКЦ щодо необхідності додержання встановлених санітарних норм, яка була доведена до відома всій греко-католицькій спільноті.

Але у конкретно цьому випадку твердження, викладені у протоколі, спростовуються матеріалами справи. У рішенні немає подробиць. Сказано тільки, що пояснення свідків містять розбіжності щодо організації богослужіння. Із наданого відеозапису вбачається процес богослужіння в церкві та дотримання дистанції прихожанами. Доказів відсутності маски на священнику відеоматеріали не містять.

Суддя вирішив, що винуватість особи не доведена поза розумним сумнівом, тому справу слід закрити за відсутності складу та події адміністративного правопорушення.

 Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з моменти появи цього рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *