Полтавський апеляційний суд пом’якшив вирок для чоловіка, який намагався продати до Росії 53 скіфських наконечники для стріл.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 8 листопада.
Раніше, у квітні цього року обвинуваченого засудили до 3 років позбавлення волі. Враховуючи небезпеку злочину, а саме що контрабанда культурних цінностей завдає шкоди державі, і поведінку порушника, який не визнав себе винним, суд вважав, що він може виправитися тільки у в’язниці.
Чоловік розмістив на сайті OLX оголошення про продаж предметів старовини і так знайшов покупцем із російського міста Краснодар. Наконечники він придбав у невстановленої особи в Полтаві і мав переслати в Росію поштовим зв’язком. Посилку він упакував у пупирчатий пакет, який обгорнув картоном і обмотав клейкою стрічкою. На коробці написав, що відправляє сувенір.
Обвинувачений провину не визнав, переконував суд, що не вважав наконечники цінними, бо вони не знайдені при археологічних розкопках.
Адвокат стверрджував, що вони придбані не як колекція, не систематизовані, немає даних про їх спільне місцезнаходження і т.п.
Висновком Інституту Бокаріуса встановлено, що 53 наконечники складають археологічну колекцію скіфських наконечників для стріл VII ст. до н.е. — IV ст. н.е. і належать до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Експерт допитувалась у суді і підтвердила свій висновок, зазначивши літературу та наукові джерела, які вона використовувала при дослідженні.
Відправляючи посилку, обвинувачений зазначив прізвище іншої особи, а не своє, що також вказувало на умисел приховати свої дії. Однак чоловіка знайшли за особистим номером телефону, який він вказав у митній декларації.
Апеляційний суд вирішив, що скоєння злочину доведено, і в цій частині погоджується з вироком першої інстанції.
Водночас відомо, що громадянин вперше притягується до кримінальної відповідальності, за місцем проживання характеризується позитивно, від злочину не настало тяжких наслідків. Обвинувачений не є небезпечним для суспільства. Тому апеляція вважає, що особу можна звільнити від відбуття тюремного покарання з випробуванням.
Чоловіка звільнили з іспитовим строком 1 рік.