У Вищому антикорупційному суді півтора року триває підготовче засідання
Про це інформує «Судовий репортер».
11 червня у засідання не з’явилась обвинувачена Тетяна Михайленко (Любонько) – це колишня помічниця нардепа Максима Полякова. За матеріалами справи, через неї нардеп отримував неправомірну винагороду.
Суддям передали медичну документацію, що обвинуваченій треба пройти лікування. Діагноз не оголошувався. «Вона до останнього думала, що вже забезпечить явку, але… Врачі сказали, що може бути запалення», – сказав її представник.
Поновлення підготовчого засідання планується 20 липня.
Раніше засідання вже відкладалося, в тому числі, через сімейні обставини Михайленко (Любонько). Поки тривало слідство і почався суд жінка народила дитину і не могла прибути в засідання, доглядаючи немовля.
У «бурштиновій справі» шестеро підозрюваних, серед яких колишні нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.
Справа надійшла до Вищого антикорупційного суду ще в листопаді 2019 року. З тих пір триває підготовче засідання. Сторона захисту анонсувала у підготовчому засіданні 300 клопотань. Втім, засідання часто відкладаються через неявку обвинувачених.
У квітні цього року суд розглянув низку клопотань про повернення обвинувального акту прокурору, але в усіх відмовив.
Наприклад, обвинувачений Віктор Косянчук, який має статус адвоката, стверджував, що стосовно нього не був дотриманий особливий порядок повідомлення про підозру. Суд відмовив, тому що такі доводи є предметом судового розгляду та процесу оцінки доказів і не можуть вирішуватися під час підготовчого судового засідання.
Інші захисники також заявили клопотання про повернення обвинувального акту, кажучи, що під час передачі справи до Голосіївського суду міста Києва прокурор не надав обвинуваченим та захисту копію обвинувального акту. До початку роботи антикорупційного суду справу планували слухати у Голосіївському суді Києва.
Але із матеріалів справи видно, що обвинувальні акти отримані обвинуваченими вже під час підготовчого судового засідання у Вищому антикорупційному суді 16 червня 2020-го, про що свідчать їхні розписки.
***
19 червня 2017 року в ресторані в присутності Розенблата затримали його охоронця із сумкою, де нібито був черговий транш у сумі $200 тис. переданий агентом НАБУ. Полякову інкримінується отримання через свою помічницю Михайленко (Любонько) $7500.
Всього агент НАБУ Катерина Сивокінь (Сікорська), видаючи себе за представника компанії «Фуджейра» (Fujairah) з Об’єднаних Арабських Еміратів передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.
Йдеться про підготовку законопроектів, незаконний вплив на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування, прокуратури і судів.
Адвокат Розенблата через суд змусила ДПІ Шевченківського району Києва відкрити справу про фіктивне підприємництво і підробку документів, в рамках якої перевірялась діяльність агента НАБУ Катерини. Також цьому агенту повідомили про підозру в підбурюванні до отримання хабара заступника голови Держміграції Діни Пімахової.