Суд дав по 15 років двом солдатам, які під час пиятики вбили товариша

Лозівський міськрайонний суд Харківської області за умисне вбивство засудив двох військовослужбовців військової частини А3220.

Про це інформує «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 3 червня. 

Подія трапилась у липні 2018-го в нічний час. Троє військовослужбовців вживали алкоголь поряд із військовою частиною. Під час сварки двоє побили одного 1995 року народження. Начебто побоюючись, що скривджений буде скаржитися, його вирішили убити. Один із обвинувачених витягнув шнурок із капюшону своєї кофти і обмотав шию потерпілого. Обвинувачені удвох потягнули за кінці шнурка і задушили товариша. Далі тіло вкинули до колектора зливної води.

Через п’ять днів труп випадково знайшли діти, які гуляли біля колектора і нагнулися туди, щоб викинути фантик від цукерки.

Обвинувачені наполягали на тому, що вбивство сталося із необережності. За їх версією, вбитий гучно себе поводив, вони остерігалися, щоб пиятику не почув караул, бо за розпивання спиртного їх можуть помістити в «яму».  Вбитий  не погоджувався і вони хотіли його провчити, спочатку дали запотиличник, але він не заспокоювався, а тоді посадили в «яму», щоб він поміркував над своєю поведінкою. «Ямою» був визначений колектор. Глибина колектору та що в ньому знаходиться не перевіряли, було темно, і виднівся лише отвір в плиті.  Силоміць помістили в колектор, та сказали, щоб протверезів і вони побалакають на свіжу голову, залишили йому пляшку пива та цигарки. Наступного дня до колектора не повертались. Вказували на те, що брали участь у бойових діях та мають контузії.

Суд не прийняв позицію обвинувачених їх захисників про невинуватість в умисному вбивстві за попередньою змовою групою осіб і необхідність перекваліфікацію на вбивство із необережності. Розповідь про «виховання військовослужбовця» через поміщення на «яму», що після побиття його силою заштовхали та вкинули до колектору з невідомої висоти, після чого потерпілий ще залишався живим не підтвердилась під час судового розгляду.

Один зі свідків разом із обвинуваченими та потерпілим служив в одному батальйоні «Донбас Україна». Він розповів, що вбитий був хорошим хлопцем, мав дуже м’який характер, легко піддавався домінуванню і не ставав ініціатором конфліктів. За тиждень до смерті товариш скаржився йому, що чоловічий колектив військової частини з нього кепкує, особливо обвинувачені. Він збирався поговорити з хлопцями, урегулювати конфлікт. Але коли прибув до частини, і спитав у товариша про справи, той відповів, що вже все вирішили, тому розмова не проводилася.

В матеріалах справи були негативні характеристики на обвинувачених, що вони мають низькі моральні якості і асоціальну поведінку – схильність до алкоголізму, ігроманії та крадіжок особистого майна. До службових обов’язків ставились халатно. Один із них у березні 2018-го вже засуджувався за хуліганство до 3 років позбавлення волі із заміною на іспитовий строк, але звільнений повністю від покарання за законом про амністію як учасник АТО.

Суд призначив обом підсудним по 15 років в’язниці.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *