У Харкові двом податківцям присудили по 5 років в’язниці з конфіскацією майна

Фрунзенський районний суд Харкова засудив двох колишніх співробітників податкової інспекції за одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 червня.

Обвинувачена працювала начальником Управління доходів і зборів з фізичних осіб Індустріальної об’єднаної Державної податкової інспекції міста Харкова. Її пособник проходив стажування на посаді заступника начальника Індустріальної ОДПІ Харкова.

У 2015 році податківці виявили, що на ТОВ «Епікол» неофіційно влаштовані 16 працівників. Компанії загрожували штрафи. Однак заступниця директора підприємства була колишньою однокласницею чиновниці з податкової.

Начальниця управління начебто вступила у змову із заступником-стажером щодо отримання неправомірної вигоди за невідображення в документах виявлених при перевірці порушень. Представник компанії почула цю вимогу при спілкуванні за участі обох податківців у їхньому кабінеті. Начальниця управління повідомила, що штраф за 16 неоформлених працівників складає понад 500 тисяч гривень, а її заступник почав казати, що матеріали перевірки також будуть передані у прокуратуру для порушення кримінального провадження, підприємству буде нараховано штраф та будуть великі неприємності. Жінка поцікавилася, що необхідно робити, на що податківка відповіла, що треба принести 10% від вказаної суми, а саме 50 тисяч гривень.

Обвинувачена податківка провину не визнала. За її версією, вона пообіцяла залагодити справу, якщо тих 16 людей одразу офіційно працевлаштують і авансом заплатять 50 тисяч податку на доходи фізосіб. Жінка нібито не знала, як самостійно заплатити податок, тому принесла ці гроші їй. Однак заявниця таку інформацію спростовувала, наполягаючи, що несла хабар. НСРД не зафіксовано ніяких розмов про аванс, тому суд визнав такі пояснення неспроможними.

Для отримання грошей обвинувачена попросила покласти їх в шухляду столу, який стояв у коридорі. Пізніше податківка передала в пакеті з ковбасою 18 тисяч своєму спільнику. Останній все заперечував, кажучи, що не знає, звідки в пакеті взялися гроші. Раніше того дня начальниця начебто побувала в магазині і купила собі та підлеглому ковбаси, яку поклала в окремі пакунки. Ще 18 тисяч вилучили з машини обвинуваченої, а також 5 тисяч з її кабінету. Всього вдалося відшукати 41 тисячу із 50, що передавались податківцям.

Ці гроші рішенням суду будуть конфісковані на користь держави.

Провину обох обвинувачених суд вважає доведеною і призначив їм по 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *