Вищий антикорупційний суд почав досліджувати відеозаписи негласних слідчих дій у справі колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Зафіксовані події від липня 2019 року. Перша зустріч Овдієнка із Сахном та Святненком відбувається у кафе «Ажур», що розміщується у приміщенні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій. Сахно і Святненко є заявниками цій кримінальній справі. Овдієнко згодом стане підозрюваним і обвинуваченим.
Чутно музику та нерозбірливо уривки розмов.
Овдієнко озвучує, як можна отримати погодження на будівництво і реконструкцію «Ринку Рибалка», що в охоронній буферній зоні в місті Києві по вулиці Набережне Шосе, 25. Неодноразово Овдієнко повторює: «Нам зеленую дали». Мається на увазі, що їх проект отримав схвалення.
«Овдієнко згадує роль Гримчака. Фраза: «Если Николаевич скажет, мы этот объект заберем… (нецензурне слово) В доску! И сами построим!», – зачитав прокурор.
Прокурор стверджує, що звучать суми грошей і посадовці, яким їх надаватимуть. Пізніше учасники розмови піднімаються в кабінет заступника з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, який має погодити домовленості.
«На запитання серед кого будуть розподілятися гроші називає: один міністр, другий міністр, нєкий Алєксандр Валєнтіновіч і женщіна… Тобто ці всі питання погоджує начальник департаменту Єпіфанов. Міністр культури на нього впливу на має, на нього має вплив заступник міністра – Мазур. А замміністра Мазур без дозволу міністра юстиції, ставлеником якого вона являється, нічого робити не буде… Для позитивного вирішення питання треба вирішити питання з двома міністрами, директором департаменту Єпіфановим, а також заступником міністра Мазур», – пояснив прокурор Олег Макар.
Як пояснює прокурор, йшлося про розподіл 1 млн доларів. На зворотному боці ресторанного Овдієнко намалював схему із трьох етапів передачі коштів і передав це Гримчаку. «Фразами “ага-ага”, “хорошо” Гримчак підтверджує відповідні домовленості», – сказав прокурор.
Адвокат ексміністра зауважив, що ці НСРД стосувалися Овдієнка, а свого підзахисного – Гримчака – він на цих записах так і не побачив ні в контексті шахрайства, ні підбурювання до передачі неправомірної вигоди.
У вересні 2020 матеріали щодо іншого обвинуваченого – Овдієнка – виділили в окреме провадження, тому що стан здоров’я не давав йому брати участь у судових засіданнях.
Суд продовжить вивчення матеріалів вранці наступного дня.
Юрія Гримчака і брата його дружини Ігоря Овдієнка затримали 14 серпня 2019 року. Їм повідомили про підозру в шахрайському заволодінні 480 тис. доларів і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди. Йшлося про обіцянки вплинути на співробітників Міністерства культури, Міністерства юстиції і КМДА. Загальна сума винагороди оцінювалась в 1,1 млн доларів.
Гроші начебто бралися за погодження проєктів будівництва та реконструкції будівель та споруд і вирішення цивільного позову у Верховному суді.